Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Objevila se nová droga. Je silnější než heroin a podlehly jí už desítky tisíc lidí

Nová droga
V Itálii zadrželi policisté zásilku, v níž bylo 20 g blíže nespecifikované drogy. Ví se jen, že je to droga podobná syntetickému heroinu, nicméně je silnější a levnější než heroin.

Podle serveru novinky.cz informovala o nově zachycené droze agentura ANSA. Jedná se prý o extrémně silnou drogu, jejíž účinky člověk pocítí už při kontaktu s pokožkou.

Chemickou strukturou se tato droga podobá opinoidu fentanylu, což je látka, která má ve Spojených státech na svědomí desítky tisíc úmrtí. Americký senát už proti tomuto analgetiku připravuje zákon. Policisté prý zásilku, která měla dorazit do nejmenovaného italského města, zachytili díky zpravodajské operaci na internetu. Heroin, za který se smrtící droga vydávala, je prý proti tomu jen “odvar.”

“Po požití 25 miligramů této drogy zemřete,” uvedl pro agenturu ANSA šéf protidrogových karabiníků generál Adelmo Lusi.

Impuls k vyšetřování této nebezpečné drogy dostala policie kvůli hospitalizaci mladých lidí, kteří neragovali na detoxikaci, která se běžně provádí u lidí, kteří se předávkují heroinem. Podle odborníků je těžké tuto drogu odhalit, protože má vždy jiné složení.

Barbora Kudláčková z Národní protidrogové centrály pro eXtra.cz uvedla, že nemá informace o tom, že by se na území České Republiky vyskytovaly zakázané látky, ze kterých je tento “nový heroin” vyroben.

Mohlo by vás zajímat

Další články