Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Objednala vraždu Kuciaka (†27): Alena Z. žila v luxusu, ale nezaměstnaná byla léta. Živila se nejstarším řemeslem?

Alena Z. vraždu zřejmě objednávala, v čele měl stát Kočner.
Zdroj: Markíza TV/archiv/Profimedia.cz
+ Dalších 30 fotografií
Velký zvrat nastal nedávno v kauze zavražděného novináře Jána Kuciaka (†27), ve které bylo obviněno celkem pět lidí. Jednou z obviněných je i Alena Z. (42). Ta měla vraždu objednávat. Podle sousedů je ale nezaměstnaná několik let, a přesto se topila v luxusu. Nabízí se otázka, čím se vlastně živila?

Alena Z. měla v minulosti pracovat pro podnikatele Mariána Kočnera jako tlumočnice z italštiny. Tím se ale miliony většinou nevydělávají. Dle sousedů ale Alena Z. žila s patnáctiletou dcerou Miou obklopená luxusem.

Údajně se však měla topit v dluzích. Ze seznamu dlužníků finanční zprávy se vytratila těsně před vraždou novináře. „Její dceři bylo nedávno patnáct a na narozeninovou oslavu ji vezla s kamarády limuzína,“ vypověděli sousedi pro deník Nový čas.

Potrpěla si i na drahé auta. To poslední dostala právě k narozeninám. Automobil spadá pod firmu Tesgal. V té figurují dva lidé spjatí s Mariánem Kočnerem. Toho Zoltán A. označil jako hlavního zadavatele. Vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové měl provést Tomáš S. a dovézt na místo ho měl Miroslav M.. Kočner byl v úterý eskortován do věznice v Leopoldově.

Alena Z. byla de facto zprostředkova­telka. Podle portálu Pluska.sk se překladatelstvím nikdy opravdu neživila. V Itálii, kde nějakou dobu žila, se živila poskytováním erotických služeb. Do rodného Komárna měla dokonce lákat pod příslibem přivýdělku mladé Romky.

K tomu, že Aleně Z. daroval peníze, se přiznal i Boris Kollár. „Ona mi nabídla nějaké pozemky, protože z toho měla provizi. Rozhodl jsem se, že nic nekoupím. Řekla, že se pokusí to nabídnou Kočnerovi. Pak jsem jí pomohl finančně, jelikož se mi svěřila, že má malé dítě a závažné finanční problémy,“ uvedl pro Nový čas.

Dle okolí pak udržovala milenecký poměr s Kočnerem, který ji sponzoroval. Alena se při zatýkání údajně bránila, kopala a škrábala.

Ján Kuciak psal pro portál Aktuality.sk, kde popisoval napojení italské mafie na slovenské politiky, podnikání slovenských oligarchů a text o albánské mafii měl teprve připravovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články