Na obezitu zemře na celém světě 2,8 milionu lidí ročně. Lidé se za svoje kila navíc ale většinou stydí a například s lékařem je probírá pouze 20 procent. Dokonce jen polovina z nich se jde poradit s obezitologem.

Koučka a mentorka Monika Karásková se chce zbavit vysoké nadváhy. Jejím snem je zase nosit bílá trička, a tak se rozhodla s postavou konečně pořádně zatočit.

„Já vypadám v bílém tričku blbě, a když si sednu, tak mi to vyteče na všechny strany a je mi tam vidět podprsenka,“ vysvětluje. Trápí ji, že není dokonalá, a obezitu bere jako osobní selhání. Proto se rozhodla zapojit se do osvětového projektu Nebudu obézní, který bojuje právě s touto zákeřnou nemocí.

„Když jsme se s kamarádkami vážily, tak jsem si všimla, že mám nějak podivně více kilo,“ řekla Monika, která byla už v 8. třídě kypřejší než její vrstevnice. „Kila navíc mně berou tak čtvrtinu radosti ze života,“ dodává.

Málokdo totiž ví, že v dnešní době vám může s obezitou pomoci i lékař. Předepíše vám prověřené léky, které na obezitu dokonale zabírají. Návštěvy doktora se rozhodně nemusíte bát. „Bylo to takové nenásilné. Změřili mi tlak, zvážili mě, rozhodlo ale měření v pase, kdy jsme se všichni probrali do reality. Doktorka totiž zjistila, že mám nějakých 20 centimetrů v pase navíc, což je pro zdraví ohrožující,“ popisuje svou první návštěvu u specialisty Monika Karásková.

Více o osvětovém projektu Nebudu obézní se dozvíte ZDE nebo na facebookových stránkách. Najdete tam také příběhy dalších lidí, kteří se do projektu zapojili.