Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

„Obezitu beru jako osobní selhání,“ tvrdí Monika, které kila navíc berou radost ze života. Nyní už ví, jak na to!

„Obezitu beru jako osobní selhání,“ tvrdí Monika, které kila navíc berou radost ze života. Nyní už ví, jak na to!
Zdroj: reprofoto: YouTube
Nadváha a obezita jsou strašákem třetího tisíciletí. Nehýbeme se, stravujeme se nezdravě, kvůli pracovnímu vytížení často jíme převážně ve fast foodech a nakonec se večer rozvalíme u televize. Koučka Monika Karáskové trpí obezitou. Až nyní se s tím konečně rozhodla něco udělat.

Na obezitu zemře na celém světě 2,8 milionu lidí ročně. Lidé se za svoje kila navíc ale většinou stydí a například s lékařem je probírá pouze 20 procent. Dokonce jen polovina z nich se jde poradit s obezitologem.

Koučka a mentorka Monika Karásková se chce zbavit vysoké nadváhy. Jejím snem je zase nosit bílá trička, a tak se rozhodla s postavou konečně pořádně zatočit.

„Já vypadám v bílém tričku blbě, a když si sednu, tak mi to vyteče na všechny strany a je mi tam vidět podprsenka,“ vysvětluje. Trápí ji, že není dokonalá, a obezitu bere jako osobní selhání. Proto se rozhodla zapojit se do osvětového projektu Nebudu obézní, který bojuje právě s touto zákeřnou nemocí.

„Když jsme se s kamarádkami vážily, tak jsem si všimla, že mám nějak podivně více kilo,“ řekla Monika, která byla už v 8. třídě kypřejší než její vrstevnice. „Kila navíc mně berou tak čtvrtinu radosti ze života,“ dodává.

Málokdo totiž ví, že v dnešní době vám může s obezitou pomoci i lékař. Předepíše vám prověřené léky, které na obezitu dokonale zabírají. Návštěvy doktora se rozhodně nemusíte bát. „Bylo to takové nenásilné. Změřili mi tlak, zvážili mě, rozhodlo ale měření v pase, kdy jsme se všichni probrali do reality. Doktorka totiž zjistila, že mám nějakých 20 centimetrů v pase navíc, což je pro zdraví ohrožující,“ popisuje svou první návštěvu u specialisty Monika Karásková.

Více o osvětovém projektu Nebudu obézní se dozvíte ZDE nebo na facebookových stránkách. Najdete tam také příběhy dalších lidí, kteří se do projektu zapojili.

Související články

Další články