Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Oběti teroristického útoku v Londýně: Zemřeli Jack a Saskia, která si smrt předpověděla

+ Další 4 fotografie
teror
V pátek došlo v ulicích Londýna k teroristickému útoku. Džihádista, který byl teprve loni propuštěn z vězení, pobodal kolemjdoucí nožem. Některé vážně zranil a bohužel dva z napadených pobodal natolik, že zraněním podlehli.

Obyvatelé Londýna jsou nyní ve strachu, protože v pátek se tam odehrál teroristický útok. Džihádista Usman Khan pobodal několik lidí na slavném London Bridge. Teprve před rokem byl muž propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za plánování teroristického ú­toku.

Osmadvacetiletý Usman pobodal několik lidí a bohužel dva z napadených zraněním podlehli. Oběťmi jsou dva kamarádi a absolventi univerzity Cambridge Saskia Jones a Jack Merritt. Oba byli součástí programu, který pomáhá vězňům studovat.

Třiadvacetiletá Saskia měla zrovna namířeno na konferenci pátého výročí vězeňského programu Learning Together, který vězňům umožňuje získat vzdělání. Bohužel tam nedošla. „Měla v úmyslu žít život naplno a měla úžasnou touhu po poznání, což jí umožnilo být tím nejlepším, čím mohla být. Saskia měla velkou vášeň pro poskytování neocenitelné podpory obětem trestné činnosti, což ji dovedlo k bodu, kdy se nedávno ucházela o náborový program absolventů policie, který se chce specializovat na podporu obětí,“ řekla rodina pro BBC.

Na Twitter dívka jednou napsala: „Doufám, že jednou, až tady nebudu, někdo tady uvidí mou duši a řekne si, že by mě miloval.“

Druhým zavražděným je pětadvacetiletý Jack Merritt, který byl kamarádem Saskie. „Náš krásný, talentovaný chlapec zemřel, když dělal to, co miloval, obklopený lidmi, které miloval a kteří milovali jeho. Rozjasňoval naše životy a životy mnoha svých přátel a kolegů a velmi nám chybí,“ sdělila rodina. „Víme, že by Jack nechtěl, aby se tento hrozný, izolovaný incident použil jako záminka vlády k zavedení ještě drastičtějších trestů vězňům nebo k zadržování lidí ve vězení déle, než je nutné,“ prohlásila rodina zesnulého chlapce.

Mohlo by vás zajímat

Další články