Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Oběti požáru v Bohumíně: Tváře těch, které upálila bestie

Oběti požáru v Bohumíně: Tváře těch, které upálila bestie
Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
Tragédie
V Bohumíně se v sobotu odehrála strašlivá tragédie, ze které se nejen místní, ale i pozůstalí obětí budou vzpamatovávat ještě dlouho. Při požáru, který založil údajně z pomsty Zdeněk K. (54), zemřely dvě mladé rodiny.

V sobotní podvečer se začala v Bohumíně na Karvinsku odehrávat ohromná tragédie. V Nerudově ulici začal hořet byt paneláku v 11. patře. Požár má na svědomí údajný žhář Zdeněk K. (54), který se šel mstít.

Obětem v bytě nedal absolutně žádnou šanci na přežití. Svědci popsali dramatické momenty, kdy se účastníci rodinné oslavy snažili dostat pryč z hořícího bytu. Bohužel to bylo marné. Žhář totiž použil extrémně hořlavou látku, kterou vylil po bytě i kolem vchodových dveří. Vstupní dveře navíc zamkl a klíč nechal v zámku.

Na oběti požáru nezapomenou

V důsledku požáru vyhaslo celkem 12 životů. Tři dospělí, tři děti a pejsek uhořeli přímo v bytě. Další zemřeli poté, co se snažili zachránit skokem z okna. Z okna skočilo celkem 5 lidí, přičemž jedna z nich byla v 8. měsíci těhotenství.

Zůstanou v našich srdcích

Nedlouho po tragédii začali lidé shánět své blízké. Paní Dagmar byla jednou z nich. Pátrala po Lukášovi B. a jeho rodině. "Prosím Vás, byl někdo v kontaktu s Lukášem a jeho rodinou? Je to moc důležité, dejte mi vědět, byl v Bohumíně na té oslavě, co tam hořelo," psala zoufale na sociální síti.

Pak se vyplnil ten nejčernější scénář. "Děkujeme všem, co jste znali Lukáše, Lucku a Melinku, ale žel bohu už nejsou mezi námi. Vzpomínejte na ně v dobrém," napsala paní Dagmar.

"Navždy nás opustily, ale navždy zůstanou v našich srdcích. Moje lásky," komentovala fotku mladé rodiny zdrcená Dagmar.

Rodina žháře

V Bohumíně nezemřela jen jedna mladá rodina. Mezi dalšími oběťmi je syn údajného pachatele Lukáš, jeho snoubenka Lenka a jejich maličký syn, tedy vnuk údajného žháře Zdeňka.

Související články

Další články