Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Oběti masakru v Nice: Malý Brodie a jeho tatínek se z dovolené ve Francii už nikdy nevrátí

Oběti masakru v Nice: Malý Brodie a jeho tatínek se z dovolené ve Francii už nikdy nevrátí
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 15 fotografií
Obětí útoku v Nice je už 84. Některé osudy jsou opravdu velmi smutné. Mezi mrtvými je i jedenáctiletý Brodie Copeland a jeho jednapadesátiletý tatínek Sean. Tito Američané na jihu Francie trávili báječnou dovolenou. Jenže pak přišel horor. Když se do Evropy vydávali, tak netušili, že zpět za oceán se už živí nevrátí. Život jim vzal radikální islamista Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Copelandovi se vydali na rodinnou dovolenou na francouzskou riviéru u příležitosti oslavy narozenin. Otci Seanovi a synovi Brodiemu se jejich výlet však stal osudným. Malý Brodie byl krátce před masakrem viděn, jak si hraje na nedaleké pláži. Poté se s otcem pravděpodobně odebrali pozorovat ohňostroj a věnovat se oslavám, stejně jako stovky dalších lidí. Co se odehrálo dál, nikdo nemohl předpokládat.

Haley Copeland, sestřenice malého Brodieho, smrt svých příbuzných ohlásila brzy ráno přes Facebook. Rodina i přátelé jsou v šoku a zdrceni touto tragickou ztrátou. Hill Country Baseball tým, kde malý Brodie hrál, také vyjádřil soustrast nad ztrátou malého hráče a jeho otce. Rodina je prý všemi velmi oblíbená a každý je má rád. Tragédie se dotkla srdcí všech, kteří je znali.

Viceprezident Spojených států Joe Biden se vyjádřil k celé události slovy, že je hrdý na to, že mohl jako Američan stát po boku francouzských vůdců při oslavách svobody a rovnosti. Dále uvedl, že Amerika bude pokračovat v podpoře a utužování politických svazků s Francií a poskytne jakoukoliv podporu, která bude potřebná. Americká ambasáda v Paříži nabádá americké občany, kteří se v době útoku nacházeli v Nice, aby neprodleně kontaktovali své příbuzné a neváhali se obrátit na ambasádu samotnou v případě potřeby.

Barack Obama a Hilary Clinton vyjádřili solidaritu s oběťmi a pozůstalými této tragédie a Donald Trump dokonce odložil svou dopředu ohlášenou tiskovou konferenci. Celý svět vyjadřuje lítost na sociálních sítích nad ztrátou malého Brodieho a jeho otce, také soucítí se všemi oběťmi hrůzných událostí i pozůstalými.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy