Copelandovi se vydali na rodinnou dovolenou na francouzskou riviéru u příležitosti oslavy narozenin. Otci Seanovi a synovi Brodiemu se jejich výlet však stal osudným. Malý Brodie byl krátce před masakrem viděn, jak si hraje na nedaleké pláži. Poté se s otcem pravděpodobně odebrali pozorovat ohňostroj a věnovat se oslavám, stejně jako stovky dalších lidí. Co se odehrálo dál, nikdo nemohl předpokládat.

Haley Copeland, sestřenice malého Brodieho, smrt svých příbuzných ohlásila brzy ráno přes Facebook. Rodina i přátelé jsou v šoku a zdrceni touto tragickou ztrátou. Hill Country Baseball tým, kde malý Brodie hrál, také vyjádřil soustrast nad ztrátou malého hráče a jeho otce. Rodina je prý všemi velmi oblíbená a každý je má rád. Tragédie se dotkla srdcí všech, kteří je znali.

Viceprezident Spojených států Joe Biden se vyjádřil k celé události slovy, že je hrdý na to, že mohl jako Američan stát po boku francouzských vůdců při oslavách svobody a rovnosti. Dále uvedl, že Amerika bude pokračovat v podpoře a utužování politických svazků s Francií a poskytne jakoukoliv podporu, která bude potřebná. Americká ambasáda v Paříži nabádá americké občany, kteří se v době útoku nacházeli v Nice, aby neprodleně kontaktovali své příbuzné a neváhali se obrátit na ambasádu samotnou v případě potřeby.

Barack Obama a Hilary Clinton vyjádřili solidaritu s oběťmi a pozůstalými této tragédie a Donald Trump dokonce odložil svou dopředu ohlášenou tiskovou konferenci. Celý svět vyjadřuje lítost na sociálních sítích nad ztrátou malého Brodieho a jeho otce, také soucítí se všemi oběťmi hrůzných událostí i pozůstalými.