Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Obětavý Karel Gott: Ani smrt nejbližších ho nezastavila před zpíváním

Zdroj: Facebook
+ Dalších 28 fotografií
neuvěřitelné
Nejenom zlato v hrdle dostalo Karla Gotta (†80) na výsluní. Mistra lidé zbožňovali především pro nepředstíranou obětavost, zpěvu totiž dokázal dát přednost i při nejvypjatějších situacích v soukromém životě. Fanouškům nedal košem dokonce ani v momentě, kdy se dozvěděl o smrti své milované maminky a o několik let později i tatínka.

Ani v nejsmutnějších životních etapách Karel Gott (†80) nehodlal dopustit, že by nedostál svému jménu. Třebaže by fanoušci dokázali zrušený koncert pochopit, stejně před ně předstoupil a vydal ze sebe ten nejlepší výkon.

Smrt obou rodičů ho zastihla vždy těsně před začátkem koncertu. V roce 1977 přišel o milovanou maminku Marii (†66). O tom, že nepřežila infarkt, se dozvěděl pouhé minuty před nástupem na pódium ve Frankfurtu nad Mohanem. Vánoce byly v plném proudu a Gott nechtěl své příznivce připravit o zážitek, na nějž se tak dlouho těšili. Přes ohromnou bolest v srdci proto zazpíval.

Nebudu se dívat do zdi

Stejná situace se opakovala roku 1982, kdy Mistrův tatínek Karel (†71) podlehl vleklým problémům s ledvinami. První koncert z vánočního turné opět nezrušil!

„Jel jsem za ním ráno do nemocnice a to už nebyl. Nestihl jsem ho! A večer byla premiéra celého turné v Plzni. A to si kapela myslela, že Karel nebude zpívat. Já jsem říkal: Co bych, pánové, měl dělat? Sedět doma a dívat se do zdi? Mně pomůže jeviště, budu s vámi a budeme zpívat a hrát. Lidi se budou bavit a to bude ještě lepší,“ svěřil kdysi zpěvák Českému rozhlasu.

Zpívat a kouzlit fanouškům úsměvy na tvářích uměl Karel Gott dokonale, byl to pro něj celý svět. Zároveň si ale uvědomoval, že i rodinný život stojí za to žít.

„Přepočítal jsem svoje dny a zjistil, že mi jich ještě pár zbývá, a nic nekončí, dokud se zpívá,“ zní v jedné z posledních písní Slavíka, jenž začátkem října odešel na věčnost…

Související články

Další články