Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Obědy královských dětí: Školní jídelna George a Charlotte připomíná luxusní restauraci

Zdroj: Showpix
+ Dalších 5 fotografií
Královské děti princ George (6) a princezna Charlotte (4) patří mezi šťastlivce, kteří si na školní jídelnu zřejmě nikdy nebudou stěžovat. V jejich škole Thomas’s Battersea v Londýně se totiž stravují jako v luxusní restauraci a mají na výběr z pestré nabídky pokrmů.

Princ George a princezna Charlotte navštěvují nejprestižnější školu v Londýně. Stejně jako většina rodičů i Kate Middleton a princ William se zajímají o to, co jejich ratolesti během dne jedí. Školní jídelna, v níž se královské děti stravují, připomíná luxusní restauraci. Závidět jim může i kdejaký dospělý.

George a Charlotte mají každodenně na výběr z několika pokrmů, při přípravě menu a vaření si pak kuchaři dávají záležet především na tom, aby děti na talíři měly vyváženou stravu obsahující vše, co pro správný vývin potřebují.

Na výběr mají děti dokonce i veganské pokrmy, samozřejmostí je organická zelenina připravovaná na páře, kterou studenti školy dostávají jako přílohu ke každému jídlu. Pátky jsou zavedeny jako bezmasé.

Jídla na úrovni

Konkrétně si žáci mohou ve školní jídelně pochutnat na pokrmech, jakými jsou třeba rajčatové panini, rybí hamburgery, rizoto či pizza. Kuchaři pro ně dále připravují například i krocaní plátky na medu, citronu a česneku nebo vepřové maso s cibulkou, čerstvými bylinkami a omáčkou.

Zdravé svačinky

Kromě obědů dostávají žáci školy kolem desáté hodiny ranní i svačinky. Mohou si dát organické mléko či vodu s kousky ovoce. I ovoce samo o sobě tvoří nedílnou součást nabídky. Děti si dále mohou dopřát čerstvě upečený chléb, vegetariánské želé pudinky a jablečný koláč.

Podle informací britského deníku Mirror děti z okolních škol na obědy svých kamarádů žárlí a čas od času je prosí, aby jim kousek svých obědů potajmu zabalili a přinesli. Pokrmy od prvotřídních šéfkuchařů jsou prý delikátní.

Související články

Další články