Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Obecná škola se vrací! Film Po strništi bos bude už letos v kinech! FOTOGALERIE Z NATÁČENÍ!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
Pelíšky se letos dočkají tří filmů, které popisují to, co se dělo, než nastala léta šedesátá. Obecná škola je na tom podobně. I ta se dočká příběhu, který nám poodhalí příběh Edovy rodiny za války...

Film Obecná škola režiséra Jana Svěráka (52) dnes patří mezi českou filmovou klasiku. V létě půjde do kin film Po strništi bos o tom, co Obecné škole předcházelo.

Scénář a celou předlohu k Obecné škole, tak i k novince Po strništi bos napsal Zdeněk Svěrák (80) a režie se opět ujme syn Jan Svěrák. Celý film opět bude vyprávět příběh Edy a jeho rodiny. Tentokrát ale půjde o vyprávění z období protektorátu a druhé světové války. V tento těžký čas se Eda s rodiči musel přestěhovat k příbuzným na venkov. Tam hledal nové kamarády mezi kluky, kteří se mu ale pořád smějí, protože Pražák neumí ani házet šutrem. Maminku bude tentokrát hrát mladá herečka Tereza Voříšková a tatínka Ondřej Vetchý. Ve filmu se objeví také Zdeněk Svěrák a Jan Tříska.

Podle první filmové ukázky Po strništi bos půjde o typický film rodinného tandemu Svěrákových, který se bude sice týkat vážných témat, na která ale tahle dvojice dokáže pohlížet lidsky a mnohdy s humorem. Těšit se na tento film můžeme v létě letošního roku, film se dotočil letos v lednu.

Související články

Další články