Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Obecná škola a smutné osudy jejích dětských hrdinů: Nedostatek talentu, alkohol a drogy

Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Snímek režiséra Jana Svěráka Obecná škola zaznamenal od dob jeho uvedení ohromný úspěch. Příběh z hořkosladké doby totalitního života, pojednávající nejen o muži, který se stane vzorem pro malé chlapce díky svým válečným zážitkům, patří k povinné výbavě každého filmového nadšence. Jak životy hrdinů, tak ani osudy herců, kteří se ve filmu objevili, nebyly růžové. Co je potkalo a čím se dnes živí?

Eda Souček

Hlavní dětskou postavu v Obecné škole ztvárnil Václav Jakoubek, který si tehdy zahrál po boku svých filmových rodičů Zdeňka Svěráka a Libuše Šafránkové. Jakoubek se objevil ještě v několika filmech, například ve snímku Jana Hřebejka Šakalí léta, v pohádce Kouzelný měšec nebo ve filmu Co chytneš v žitě. Za poslední zmiňovanou roli si dokonce vysloužil nominaci na Českého lva. Herectví ale nevystudoval - na konzervatoř jej nepřijali, přestože to zkoušel dvakrát. Jednou prý neměl talent a podruhé nebylo místo. U herectví i přesto zůstal. Je členem hereckého souboru divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné.

Tonda Čejka

Edova kamaráda a spolužáka Tondu Čejku ve filmu ztvárnil Radoslav Budáč. Ten si poté ještě zahrál v televizním snímku Městem chodí Mikuláš nebo v pohádce Šmankote, babičko, čaruj! Dnes už se Budáč herectví nevěnuje. Podnikal v pohostinství a živil se jako barman, což jej přivedlo k alkoholu, kterému prý kdysi propadl. Dnes abstinuje, věnuje se hudbě a žije spokojeným rodinným životem. Ke svým filmovým rolím se ale údajně příliš nehlásí.

Rosenheim

Legendární postava z filmu je jednoznačně uličník Rosenheim, kterého si zahrál Marek Endal. Ten je pěkným sígrem i ve skutečnosti - propadl drogám, které dokonce vyráběl v domě svých rodičů. Přestože se dostal do vazby, v nekalých praktikách pokračoval dál. Nepracoval, rozkrádal železo a nevzdal se ani návykových látek. Za krádeže mu hrozilo pět let vězení. Endal podle posledních informací pobývá v Ústí nad Labem a spořádaný život je mu stále cizí.

Dětské hrdiny i osudy ostatních filmových postav ve snímku Obecná škola si můžete připomenout již tuto sobotu 15. 9. ve 21:25 na ČT1.

Související články

Další články