Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

OBĚ MATKY SE ZHROUTILY! Na české klinice při umělém oplodnění zaměnili genetický materiál! Čí je to dítě?

Co se stalo? Zřejmě selhal lidský faktor.
Dvě ženy se pokoušely o miminko. Rozhodly se pro umělé oplodnění. Na klinice ale byl biologický materiál kvůli lidskému selháním zaměněn. Obě matky nyní mají doma dítě, které vlastně nechtěly. Geneticky není jejich! Na šokující případ upozornil Blesk.

Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o první případ záměny v Česku. Blesk tvrdí, že na klinice už probíhá vyšetřování. K nešťastné záměně biologického materiálu došlo v průběhu roku 2016. Jednat by se mělo o kliniku Reprofit v Brně, která svoji chybu potvrdila deníku Blesk.

K záměně embryí došlo prý kvůli lidské chybě. Lidský faktor tak ovlivnil psychiku dvou matek, ale psychicky je to velmi složité také pro jejich partnery. Fatální selhání zřejmě zapříčinila záměna laboratorních misek, ve kterých se mísí ženské vajíčko se spermatem.

Na záměnu se přišlo velmi pozdě. A matky nyní netuší, jak celou situaci řešit. Podle české legislativy je matkou ta žena, která dítě porodila. Že potomek není z jejího vajíčka? Na to český zákon nepamatuje.

Související články

Další články