Michal Horáček se vždy považoval za muže, který má dokonalý postřeh a ví, kdy se stáhnout a kdy naopak jít do rizika.

Od té doby, co ohlásil kandidaturu na prezidenta, ale nějak tápe. Nejprve nevěděl, zda se má na Staroměstském náměstí prezentovat jako politik, nebo jako pouhý moderátor společenské akce. Tohle přešlapování na místě mu ale členové pražské kavárny ještě s úsměvem na rtech prominuli.

Pak následovalo nešťastné přiznání, že vsadil peníze na vítězství Hillary Clinton. Ta jak známo ale odešla z boje o Bílý dům poražena. Ti, kteří uvažovali, že Horáčkovi v přímé volbě hodí hlas, najednou znejistěli. Není dobré, když se politik přizná k tomu, že má špatný odhad na vývoj společenských ná­lad.

Na začátku týdne Horáček oznámil, že jeho tým posilují dva poradci, kteří by ho měli naučit, jak se orientovat na internetu. Facebooková celebrita Jaroslav Cerman a zastupitel za Žít Brno Robin Kvapil mají být zárukou kvality. Snad Horáčka naučí, jak se používá internet a že virtuální prostor a reálné volby jsou dvě odlišné věci.

Zdá se, že spolupráce už nese první ovoce. V úterý večer v Česku nefunguje Google, ale Horáček zjistil, že pořád funguje televize! Jakým způsobem je internetová síť propojena s Případy majora Zemana? To ví asi jen Horáček. Tohle tajemství nám zatím uniká, ale tušíme, že to bude velká věc.