Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Obchvat kolem Olbramovic nebude, auta by rušila hosty na Čapím hnízdě

+ Další 2 fotografie
zrušení
Obchvat u Olbramovic nebude, rozhodlo o tom Ministerstvo dopravy. Obchvat, o jehož stavbě se jedná už od 80. let dostal stopku, jelikož se objevilo několik stěžovatelů, kterým se stavba nezamlouvala. Mezi ně patří i společnost, která vlastní Farmu Čapí hnízdo. Objížďka by totiž prý rušila hotelové hosty.

Obchvat měl ulehčit silnici z Prahy do Českých Budějovic a zkvalitnit tak život lidem, kteří žijí v obcích, skrz které hlavní tah na České Budějovice a Rakousko vede. Projekt byl však nyní zrušen a byl vrácen k projednání.

„Na základě uvedených skutečností dospělo ministerstvo k závěru, že stavební povolení vydal krajský úřad v rozporu se zákonem, a proto bylo v odvolacím řízení zrušeno a věc vrácena k novému projednání, v němž je krajský úřad povinen se řídit právním názorem ministerstva,“ uvádí resort dopravy na webových stránkách.

Česká televize v pořadu Reportéři ČT uvedla, že mezi stěžovatele, kteří se proti stavbě obchvatu bouřili, patří mimo jiné majitel velkého autobazaru a společnost Imoba, která je vlastníkem Farmy Čapí hnízdo. Obchvat měl totiž vést kolem farmy a hluk ze silnice by tak mohl rušit hotelové hosty.

Stavba obchvatu se občanům slibuje už přes dvacet let. Projekt za téměř půl miliardy získal stavební povolení v roce 2018. Teď to ale vypadá, že nespokojení obyvatelé mají prozatím smůlu.

Mohlo by vás zajímat

Další články