Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Ministr zdravotnictví Vojtěch odhalil tři scénáře, jak to bude se zavíráním obchodů a divadel!

Vojtěch: Obchody ani divadla se na podzim zavírat nebudou!
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že obchody, divadla a další místa se už kvůli koronaviru zavírat nebudou. Česká republika už by se prý neměla přiblížit k tak černému scénáři, aby to bylo nutné. Podobné přírůstky nakažených koronavirem jako loni ve stejnou dobu podle něj nejsou a ani nebudou. Uvedl to v úterý v pořadu Nový den na CNN Prima News. 

Stejný scénář jako loni na podzim by se opakovat neměl. Alespoň to uvedl současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který má spolu s ministerstvem připravené tři scénáře vývoje pandemie na nynější podzim. Nazval je jako optimistický, realistický a pesimistický. Nejhorší možný scénář říká, že by nemělo dojít k tak vysokému počtu nakažených, jako minulý rok v tuto dobu.Pesimistický scénář počítá se zhruba 70 procenty případů v porovnání s podzimní či zimní vlnou,“ uvedl ve vysílání CNN Prima News Vojtěch.

Mohou se zrušit hromadné akce

Čísla nakažených by podle něj neměla být natolik vysoká, aby se musely zavírat obchody, divadla a jiné služby. I tak ale k určitým omezením dojít může.Co se může stát, je, že budou zrušeny nějaké hromadné akce,“ prozradil Vojtěch a dodal, že mohou být přijata i přísnější pravidla u ochrany dýchacích cest.

Ve vysílání se vyjádřil také ke třetí dávce očkování. Ta je určena lidem vyššího věku a také těm, kteří mají oslabenou imunitu. Třetí dávka by zároveň měla stačit a čtvrtá už nebude potřeba. Vojtěch chce zároveň do budoucna přesvědčit ty, kteří se ještě nenaočkovali, aby tak učinili.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy