Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Obavy o nemocného syna Simony Postlerové. Damián přišel o oba rodiče, zůstaly mu jen sestra a babička

Simona Postlerová s dětmi a manželem před lety.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Autismus

Herečka Simona Postlerová zemřela o víkendu v pouhých 59 letech. Zanechala po sobě dceru Janu Magdalénu a syna Damiána, který trpí autismem, jak před lety prozradila pro Radiožurnál. Herečka se o svého syna láskyplně starala až do své předčasné smrti. Nyní už Damián Hrášek nemá ani jednoho z rodičů, a tak se o něj zřejmě bude starat jeho o dva roky starší sestra Jana Magdaléna společně s maminkou Simony.

Herečka a dabérka Simona Postlerová prošla mnoha životními peripetiemi. V roce 2016 zemřel její milovaný manžel, kytarista Zdeněk Hrášek, s nímž byla čtyřiadvacet let. V roce 2006 u něj lékaři objevili rakovinu oka a později onemocněl rakovinou jater, s níž bojoval tři roky.

Až do konce života se starala o svého syna Damiána, který se narodil v roce 1994 a jenž trpí autismem. „Můj syn je extrémně chytrý. Číst už začal v pěti letech, nejvíc ho bavily básničky a hodně poslouchal vážnou hudbu. I když strašně potichu, ale on ji vnímal. Okolo třinácti let se ale vše změnilo. Místo jedniček začal ze školy nosit pětky, přestal mluvit, byl apatický a jednou při snídani zkolaboval. Myslela jsem, že má infarkt, okamžitě ho převezli do motolské nemocnice. Nastal kolotoč psychiatrických a psychologických vyšetření, medikace a pobytů v bohnické psychiatrické léčebně,“ uvedla před lety herečka pro Radiožurnál.

Autistický Damián zůstal bez rodičů

Po sérii vyšetření vyšlo najevo, že má Damián poruchu autistického spektra a diagnostikovaný Aspergerův syndrom. Postlerová se dál snažila být pro něj tou nejlepší maminkou. Postupem let se prý jeho stav zlepšil. V roce 2021 přišla alespoň jedna radost, a to svatba Jany Magdalény a následné narození potomka, jak napsal Blesk.

Po smrti Zdeňka Hráška v roce 2016 a po náhlé smrti Simony Postlerové v roce 2024 zůstali Jana Magdaléna a Damián bez rodičů. O autistického Damiána se zřejmě bude starat právě jeho sestra, a možná i Simonina maminka, která logicky prožívá nejhorší chvíle svého života, a tak na tuto otázku nedokázala najít odpověď. "Já vůbec nevím. Opravdu nic nevím, netuším. Nezlobte se," uvedla zdrceně pro TN.cz.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy