Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Obavy o Belmonda: Legendě se rozpadá obličej, bez pomoci neudělá už ani krok

Obavy o Belmonda: Legendě se rozpadá obličej, bez pomoci neudělá už ani krok
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
Smutný osud
Podzim života ztrpčují Jeanu-Paulu Belmondovi (86) drsné zdravotní potíže. Legendární herec špatně vidí kvůli povislým očním víčkům, bolestí trpí i při chůzi. Ochranka ho tak musí často a téměř při každém kroku držet. A od konce září, kdy přišel o milovaného filmového parťáka, se prý Belmondův stav den ode dne horší.

Ještě na jaře byl Jean-Paul Belmondo (86) plný elánu a chuti do práce. Před dvěma týdny však legendu francouzského filmu zasáhla krutá zpráva. Zemřel jeho parťák ze stříbrného plátna Charles Gérard (†96) a Belmondovi se obrátil život vzhůru nohama.

Zažil už mnoho vzestupů a pádů, nejbližší se ale obávají, že smrt milovaného kamaráda by mohla být poslední kapkou. Podle informací portálu hln.be přišel Belmondo o veškerou chuť do života, do jídla ho musejí nutit a s nikým se moc nechce bavit. "Charles pro něj byl poslední spojkou mezi časy dávné slávy a ponurou současností. Vnímal ho jako záruku, že dny, kdy byl velkou hvězdou, ještě nejsou zapomenuty," prozradil zdroj z hercova okolí zmíněnému webu.

"Teď je z Belmonda už jenom zlomený muž. Máme strach z toho nejhoršího," dodal s obavami.

Týden po smrti filmového parťáka se Belmondo zatím naposledy ukázal na veřejnosti. A nutno připustit, že jeho blízcí se bohužel strachují oprávněně. Ještě před nedávnem rozdával herec úsměvy na všechny strany, tentokrát se ale tvářil zasmušile. Obličej se mu vlivem vrásek opticky rozpadá na několik kousků a trápí ho i bolesti nohou. Neobejde se bez hůlky a nezřídka musí zasáhnout i ochranka, aby starého pána ochránila před upadnutím.

Zářnou kariéru Jeana-Paula Belmonda v létě 2001 předčasně ukončila mozková příhoda. Šest dní bojoval o život v pařížské nemocnici. Herecký návrat se konal až v roce 2008, filmy s Belmondem už ale nikdy nedosáhly takového věhlasu jako před kolapsem.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy