Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Obama si z útoku v Mnichově nic nedělá, na tiskovce se smál a vtipkoval

Obama na tiskovce o střelbě v Německu vtipkoval a smál se.
Zdroj: twitter.com
+ Dalších 11 fotografií
Páteční střelba v Mnichově, kde 18letý Němec íránského původu zabil 9 lidí včetně dětí, šokovala celý svět. Tato zpráva doletěla i za oceán do Bílého domu. Prezident Spojených států Barack Obama svolal tiskovou konferenci, kde poskytl novinářům nejnovější informace o střelbě. I přes to, že byli všichni z masakru v Německu zdrceni, Obama se usmál a mezi řádky vložil i vtípek, který nebyl na místě.

Nikdo nechápe, proč museli v mnichovském obchodním centru zemřít lidé, a Barack Obama si místo toho vtipkuje. Na tiskové konferenci o střelbě v Německu nezapomněl myslet na svoji rodinu. Smál se a vyprávěl, jak jeho dcera Malia opustí hnízdo a míří na vysokou školu. Koho to ale v tu chvíli zajímá? A jak se k tomu Obama vůbec dostal? Tohle rozhodně nebylo na místě.

Pak se ale vzpamatoval a pokračoval o střelbě v Mnichově. „Někteří z vás už ví, že se v Německu střílelo. Zatím ale nevíme, co se přesně stalo,“ začal Obama. „Německo je jeden z našich nejbližších spojenců. Všichni jsou v pohotovosti. Vyjadřujeme jim veškerou podporu, kterou budou potřebovat,“ dodal.

Prezident také zauvažoval, jaký dopad má útok v Německu na Spojené státy. Začal mluvit o způsobu života, o svobodě a nezapomněl ani na svoji starší dceru, která se chystá na vysokou školu. „A vidíme děti, jak rostou a najednou jsou absolventy vysoké školy a teď se chystají opustit svého tátu,“ řekl Obama a následně mávl rukou a propukl v smích. Což bylo rozhodně nevhodné.

Lidé umírají, celý svět je v šoku a on mluví o svojí dceři. „Omlouvám se, začínám být příliš osobní,“ dodal. Prezident tak sice chtěl jen přerušit napětí v místnosti, tohle se mu ale opravdu nepovedlo. Pieta za mrtvé mu asi nic neříká.

Související články

Další články