Letošní US Open má na starost televizní stanice Eurosport. Ta angažovala tenisovou legendu Johna McEnroea nejenom ve svých upoutávkách, ale i jako vtipného a trefného komentátora. Už na konci srpna hlásal, že Federera čeká velký návrat a že bude mít po šestiměsíční pauze super sezónu.

Během zápasu Del Potro proti Federerovi se však McEnroe vyjadřoval takto: „Myslím si, že Del Potro má svkělou fyzickou kondici, ale jeho backhand určitě nemůže být tak dobrý, aby porazil Rogera Federera v pěti sadách. Jeho forehand je však neuvěřitelný, ale stejně očekávám, že Federer odhalí Potrovu slabost, což je bezesportu backhand.“ Může se tedy zdát, že Federer slabost Del Potra neodhalil a nejen pro čtvrtfinálový zápas prohrál. Del Potro se v semifinále utká s tenistou Nadalem.

Petra Kvitová sice vypadla ve čtvrtfinále, přesto ale domů nepřijela s prázdnou. Získala cenu Sportsmanship Awards, který se uděluje za dobré sportovní chování. K ceně náleží také krásných 5 tisíc dolarů, které ocenění sportovci mohou darovat na kteroukoliv charitu. Turnaj US Open se odehrává v New Yorku a je dotován částkou přes 50 milionů dolarů.