Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

O víkendu se budete brodit v HNUSNÉ BŘEČCE: Sníh bude zápasit s deštěm!

+ Další fotografie
Počasí
Sníh a déšť se budou o víkendu prát o to, kdo bude mít nad českým nebem převahu. I tak se dá vyložit předpověď počasí na následující dny, podle níž sníh zřejmě vydrží jen na horách. Tam by ho podle některých meteorologů mohlo napadnout až 30 centimetrů.

Začne o víkendu lyžařská sezona? Pravděpodobnost tu je. Naopak je téměř jisté, že lidé z měst budou bojovat s břečkou z tajícího sněhu. Padající vločky totiž má střídat vydatný déšť. Vypadá to, že tahle zima nakonec bude na blátě…

Pátek

Zataženo až oblačno, na většině území občas déšť, na Moravě zpočátku místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Ojediněle, na Moravě místy mlhy, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až –2 °C, v jihozápadní polovině Čech 7 až 3 °C. Během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 3 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem 2 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a zpočátku i na severovýchodě Čech slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Sobota

Většinou oblačno, místy přeháňky, nad 700 m sněhové. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku zataženo s občasným deštěm, nad 1000 m se sněžením. Zpočátku ojediněle mlhy, zejména na Moravě. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s. Na severovýchodě Čech a na Moravě zpočátku vítr mírný 2 až 5 m/s.

Neděle

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s.

Mohlo by vás zajímat

Další články