Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

O víkendu raději zůstaňte doma: Na Česko se valí sněhová smršť a mráz!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Předpověď počasí
Česko se už více než týden potýká s velkými přívaly sněhu. Na dálnicích po celé České republice kolabuje doprava a řidiči stojí i v několikahodinových kolonách. Řidiči kamionů nemohou kvůli mohutnému sněžení pokračovat v jízdě a většinou zapadají v příkopech. Jaké počasí přinese blížící se víkend?

Bohužel ani o víkendu se počasí nemá umoudřit. Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu má sněžit jak v sobotu, tak v neděli. K sněhu se přidá navíc ještě ledovka a mráz.

V sobotu čekejme skoro jasno až polojasno. Během dne od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty –5 až –9 °C, při sněhové pokrývce kolem –11 °C. Nejvyšší denní teploty –3 až +1 °C. Slabý proměnlivý, během dne jihovýchodní až východní vítr 1 až 4 m/s.

V neděli bude velmi podobně. Očekávejme zataženo až oblačno, místy slabé sněžení, zejména v jihozápadní polovině území. Postupně od severovýchodu až severu místy polojasno až skoro jasno.

Nejnižší noční teploty –3 až –7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem –9 °C. Nejvyšší denní teploty –4 až 0 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Související články

Další články