Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

O víkendu přituhne: Meteorologové varují řidiče, kombinace sněhu a větru může být nebezpečná

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
POČASÍ NA VÍKEND
Mezitím, co ve městech a pod horami zatím zimu téměř nic nepřipomíná, jinde tomu je opačně. Třeba v Javorníkách nasněžilo místy až 40 centimetrů sněhu a ve čtvrtek odpoledne tam lidé zaznamenali silný nárazový vítr. V pátek podle hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přijde ale změna - dosavadní teplé počasí vystřídá chladno.

Ve vyšších polohách na severu Česka se budou od pátečního odpoledne a hlavně v sobotu tvořit nebezpečné sněhové jazyky Na horách se objeví i závěje. V aktuální výstraze uvedl Český hydrometeorologický ústav, že zvýšenou opatrnost by si měli dát hlavně řidiči.

Varování s vysokým stupněm nebezpečí platí od pátečních 15 hodin do sobotní půlnoci pro oblasti nad 700 metrů nad mořem v regionech Jilemnice a Tanvald v Libereckém kraji, Trutnov a Vrchlabí v Královéhradeckém kraji, Králíky v Pardubickém kraji, Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji, v okolí Rožnova pod Radhoštěm a Vsetínsko ve Zlínském kraji a pro oblasti Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec v Moravskoslezském kraji.

V sobotu nás čeká oblačná až zatažená obloha, místy může i zasněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C a ojediněle bude hrozit náledí. Nejvyšší denní teploty pak budou -2 až +2 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku zataženo, na severovýchodě místy sněžení. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při déletrvající malé oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C.

Hlavně pro motoristy může být kombinace sněžení a větru nebezpečná. Některé silnice by mohly být dokonce nesjízdné. Zapomenout by neměli na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla.

Související články

Další články