Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

O víkendu přijdou vražedné tropické teploty: Meteorologové vydali rovnou dvě výstrahy

O víkendu přijdou vražedné tropické teploty: Meteorologové vydali rovnou dvě výstrahy
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
počasí
Po deštivém a sychravém začátku týdne přichází teplý a slunečný víkend. Letní teploty se však občas vymknou kontrole a meteorologové před nimi vydali výstrahu, mohou totiž dosáhnout až 32 °C, což může vyvolat značné nepříjemnosti. Celý víkend můžete očekávat tropické třicítky.

Na krásné a slunečné počasí se člověk těší, ale nic se nesmí přehánět. Letošní vedra, kdy se rtuť teploměru zastaví nad 30 stupni a nechce se jí dolů, byla zatím dost úmorná a přišla další. ČHMÚ vydal výstrahu před vysokými teplotami.

Výstraha platí od pátečního poledne do osmnácti hodin pro Ústecký, Liberecký a Jihomoravský kraj. Sice je platná zatím jen pro tři kraje, ale meteorologové jsou toho názoru, že se nakonec bude týkat celé České republiky.

"Úderem pátečního dne odstartuje první vlna tropů letošního léta - nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 32 °C a čekají nás slunečné dny, kdy se během odpoledních hodin mohou ojediněle tvořit lokální přeháňky nebo bouřky. Numerické modely se zatím shodují, že slunečné a tropické počasí vydrží nejméně 10 dnů," prozradila redakci eXtra Dagmar Honsová.

Meteorologové však varují i před možnými nebezpečnými jevy, které se mohou v průběhu dne objevit. Platí pro celou republiku od sobotního poledne do nedělních osmnácti hodin. Může jít o požáry, mohou se přihnat deště a bouřky, ale také může být nebezpečné se pohybovat na přímém slunci.

Předpověď počasí na víkend

V pátek bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý až mírný východní vítr.

V sobotu bude jasno až polojasno, odpoledne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý severovýchodní vítr.

V neděli bude skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle s přeháňkami a bouřkami. Noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý východní vítr.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy