Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

O víkendu Česko zasype sněhová nadílka: Silnice se promění v kluziště

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
počasí o víkendu
Česko už nějakou dobu sužuje pořádná sněhová nadílka. Silničáři si s přívaly sněhu neví rady a řidiči jsou naprosto bezradní. A podle Českého hydrometeorologického ústavu lépe jen tak nebude. Meteorologové totiž předpovídají pořádnou chumelenici i na víkend.

V pátek by se mělo počasí alespoň na chvíli umoudřit. Sněž by mělo pouze ojediněle a večer očekávejme déšť, popřípadě déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty –3 až –7 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru kolem –10 °C, zejména v západní polovině Čech. Místy náledí a zmrazky.

V sobotu ale začne pořádně sněžit. Meteorologové předpovídají, že v sobotu bude zataženo, místy, večer na většině území, sněžení nebo sníh s deštěm, postupně pod 500 m srážky dešťové, v Čechách od západu vydatnější.

Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C, během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Neděle bude velmi obdobná. Očekávejme zataženo, občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 m, zejména v západní polovině Čech, postupně nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách na horách vydatné sněžení.

Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Související články

Další články