Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

O víkendu čeká rozpálené Česko úleva: Pršet ale podle meteorologů příliš nebude

O víkendu by extrémní teploty měly skončit.
Tropické teploty až kolem osmatřiceti stupňů, které v posledních týdnech trápí Čechy, by se o víkendu měly přece jen snížit. V pátek a v sobotu dopoledne by sice mělo skoro v celé zemi pršet, od historického sucha nám to ale příliš nepomůže. Další dny totiž budou podle předpovědi meteorologů opět bez mráčku.

Předchozích několik týdnů bylo skutečně tropických, nadcházející týden by měl přinést alespoň malou úlevu od horkých dní a nocí, které mnohým lidem způsobovaly nemalé zdravotní problémy. A nejen lidem – Česko je totálně vyschlé a riziko požárů je extrémně vysoké. Podle meteorologů sice o víkendu budou teploty snesitelnější, velké deště ale podle jejich předpovědi rozhodně čekat nemůžeme.

V pátek má být oblačno až zataženo a od západu k nám bude postupně přicházet déšť. Zatímco na západě republiky tak budeme mít příjemných dvaadvacet stupňů, východ našeho území bude muset vydržet až do večerních hodin, kdy déšť dojde i na Moravu. V noci se budou teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia.

V sobotu sice déšť z většiny ČR odejde, ale o něco příjemnější teploty zůstanou. Podle meteorologů z ČHMU bude skoro jasno až polojasno, na východě v noci a ráno ještě oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm a ojedinělými bouřkami. Na teploměru však naměříme maximálně 27 stupňů.

Neděle už by zase měla být slunečná, extrémních veder se však nedočkáme. Na celém území Česka by mělo být jasno až polojasno a rtuť teploměru by měla zůstat pod třiceti stupni Celsia. Podobně by to mělo být i příštím týdnu. Nejtepleji by podle dlouhodobé předpovědi mělo být v pondělí, po zbytek týdne by se nám extrémní teploty už měly vyhýbat.

Mohlo by vás zajímat

Další články