Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

O víkendu bude sněžit, pozor si dejte na náledí. Teploty nepřesáhnou 8 stupňů

Zdroj: Pixabay
Počasí
Od pátku v Česku sněží, na některých místech bude i během soboty. Víkendové teploty se budou pohybovat mezi 4 a 8 stupni, v noci mohou klesnout až k -6 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Tlaková níže a s ní spojený okludující frontální systém přejde přes naše území k východu a od jihozápadu se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. V sobotu bude postupovat přes střední Evropu frontální systém, za kterým k nám pronikne chladnější a vlhký vzduch od západu. V pondělí přejde přes naše území k východu okluzní fronta. V dalších dnech k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu," uvedli meteorologové z ČHMÚ

Pátek

V noci zataženo, k ránu až oblačno. Na většině území sněžení, místy i vydatnější. Na jižní Moravě přechodně i déšť se sněhem. Během dne postupně proměnlivá oblačnost, zpočátku na většině území, postupně místy sněžení nebo sněhové přeháňky. V polohách pod 300 m i srážky smíšené nebo dešťové. Odpoledne od západu ustávání srážek a přechodně ubývání oblačnosti. Později večer v Čechách od západu zataženo. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na západě a Českomoravské vrchovině 0 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Zpočátku mírný jihovýchodní vítr, postupně čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na jihu zpočátku až 20 m/s (70 km/h) bude k večeru slábnout a měnit se na jihozápadní.

POZOR: "V jižní polovině území v noci a ráno, na východě a severovýchodě ještě i během dopoledne očekáváme nejpravděpodobněji 5 až 10 cm nového, většinou mokrého a těžkého sněhu. Na horách se místy budou tvořit sněhové jazyky," varují meteorologové.

Sobota

Oblačno až zataženo, od západu místy sněžení, které bude přecházet v déšť, ojediněle i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku polojasno až oblačno a srážky ojediněle. Později večer od západu přechod k přeháňkám, nad 1000 m sněhovým. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v Čechách místy až 10 °C. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s, se bude později v Čechách měnit na jihozápadní.

POZOR: "V noci a ráno možnost tvorby náledí. Při mrznoucích srážkách ojediněle možnost tvorby slabé ledovky," varují meteorologové.

Neděle

Převážně oblačno, ojediněle, na východě zpočátku místy přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s se bude měnit na jižní.

Související články

Další články