Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

O unesených Češkách v Pakistánu se stále nic neví, na Facebooku lidé nabízejí statisíce na jejich záchranu

Facebooková stránka, kterou založila sestra unesené Toničky.
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie

Celá naše republika teď neřeší nic jiného. Češky Hana (24) a Antonie (24) byly uneseny při své cestě do Indie na území Pákistánu. Na facebookových stránkách vznikla skupina osmi tisíc lidí, kteří se snaží zapojit do záchrany dvou mladých dívek či alespoň podpořit rodiny pohřešovaných. Mnoho lidí zde nabízí i finanční pomoc na záchranné akce.

„S Toničkou jsem chodila na rakovnické gymnázium, je to strašně milá a hodná holka. Nevím, co ji to napadlo vydat se přes tak nebezpečnou oblast,“ krčí rameny zdroj z okolí.

Naposledy se Antonie ozvala z pákistánské hranice minulý týden ve středu, kdy poslala sms svojí matce. Od té doby není po dívkách žádná stopa. Neznámí únosci je přepadli v nebezpečné oblasti Balúčistán, kterou dívky projížděly autobusem ve směru k indickým hranicím.

Řidič autobusu tvrdí, že celá akce trvala asi pět minut. „Zamávali na autobus asi z 500 metrů, abych zastavil. Dva z nich přišli z pravé a pět dalších z levé strany. Pět jich mělo na sobě uniformy a dva byli v civilu. Jeden z nich držel v ruce bezdrátovou vysílačku. Myslel jsem, že jde o příslušníky bezpečnosti, kteří přišli zkontrolovat autobus,“ popisuje situaci řidič.

Hana s Antonií prý odmítly autobus opustit. Pak jim únosci vzali boty a donutili je, aby si dívky sedly do jejich vozidla.

Znepokojující je, že se k únosu ještě stále nikdo nepřihlásil. Do pátrání byly zapojeny i české bezpečnostní složky.

Související články

Další články