Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

O titul MasterChefa se utkají manažerka, grafik a překladatelka: Dramatický zvrat připravil favorita o finále

Finalisté MasterChef Česko 2022
Zdroj: Se souhlasem TV Nova / Se souhlasem TV Nova / Se souhlasem TV Nova / koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Finalisté

Po úterním semifinále zůstali v kulinářské show MasterChef Česko 2022 poslední tři účastníci. Kdo zůstal těsně před branami a kdo tvoří trojici finalistů, kteří budou bojovat o titul MasterChefa? Z podkladů od TV Nova jsme sestavili jejich medailonky. Kdo se utká o milionovou výhru a co na dramatické semifinále říkáte?

Šestá řada kulinářské show MasterChef Česko dospěla do svého finále, v němž bude trojice nejlepších soutěžících bojovat nejen o titul MasterChefa a milionovou výhru, ale také o příležitost vařit v nové restauraci michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka.

Kdo vypadl z MasterChefa

V úterním semifinále jsme se na televizních obrazovkách rozloučili se sympatickým soutěžícím Ondrou Štolem (33), který patřil mezi velké adepty na celkové vítězství.

Ondra v jednotlivých kolech mnohokrát prokázal, že si postup do TOP 16 zasloužil, i když se do ní probojoval až jako poslední. Z úst porotců se dočkal opakovaně uznání, ale na finále to na konec nestačilo. A na Vysočinu se za svou rodinou vrací s pomyslnou bramborovou medailí.

O týden dříve sice do finálové trojky postoupil, a to jako první, jenomže krátce na to se dozvěděl, že Terka nevypadne a bude se bojovat znovu. Ondra o tom řekl více v rozhovoru pro web Toprecepty.cz: „Postup do finálové trojky byl tak krátký, že jsem ho vlastně ani nestihl vstřebat a byl jsem opět v TOP4. O tom, kdo postoupil na balkón, a kdo šel domů rozhodují porotci a nejsem v pozici něco zpochybňovat.

Finalisté Masterchef Česko 2022

Finalisty letošního MasterChefa jsou Betty, Martin a Terka. Kdo z nich připraví nejlepší tříchodové degustační menu s příběhem a vyslouží si za něj titul pro nejlepšího amatérského kuchaře České republiky? Zadání finálového kola totiž zní: Otisknout se na talíř a připravit předkrm, hlavní chod a dezert, které spolu budou harmonicky ladit a zároveň vystihovat kuchaře i jeho cestu soutěží. Finálový souboj můžete sledovat na TV Nova ve středu 14. prosince od 20:20.   Pojďme si jednotlivé finalisty představit.

Betty z MasterChefa

Alžběta Minaříková (27) z Prahy, které nikdo neřekne jinak než Betty, je jednou z nejvýraznějších tváří tohoto ročníku. Už v průběhu castingových kol došlo mezi Betty a Vojtou Urbanem, vítězem Muže roku 2019, k milostnému vzplanutí. „Byla to láska na první pohled. Děláme si z toho srandu, ale opravdu to tak bylo. Než jsme poprvé vešli do kuchyně MasterChefa, pokukovali jsme po sobě. Já jsem si až říkala, jestli nemám něco mezi zubama, jak Vojta koukal,“ prozradila zamilovaná Betty redakci eXtra.

A jaká Betty je? Odmalička ji bavilo cokoli, co se týkalo jídla: nakupování potravin, pěstování zeleniny na zahrádce, vaření, pečení, místo Večerníčku sledovala Jamieho Olivera. V sedmnácti se vydala na dvouměsíční kurz vaření do Londýna. Profesionálně se však do vaření nevrhla, proto se také mohla zapojit do soutěže amatérských kuchařů. Místo toho sbírá zkušenosti v korporátu jako marketingová manažerka. Jednou chce tyto zkušenosti využít ve vlastním podnikání.

Vousáč Martin

Martina Pecina (40) o sobě dal v MasterChefovi vědět především v bagetové výzvě, kterou vyhrál. Jeho vítěznou bagetu s marinovaným telecím masem, wasabi majonézou a nakládanou zeleninou s náloží bylin otestovala i redakce eXtra. "Nejvíc to nastřelily čerstvé bylinky. Když si to dáte najednou do úst, tak nechcete přestat a musíte to jíst stále dokola," vychválil Martinovu bagetu porotce Radek Kašpárek.

Martin Pecina je typograf s dvacetiletou praxí a specializací na knižní úpravu. Napsal už několik knih ​- například Tajemství Velkého Fonta. Tiskne volnou grafiku, maluje obrazy, sbírá fajfky a foglarovky. Zkouší vařit českou, moravskou, italskou a francouzskou kuchyni.

Nečekaná finalistka Terka

Trojici finalistů uzavírá Tereza Hybšová (25) z Ostravy. Terka už měla namále, ale nakonec se do finále probojovala.

Kdo sleduje MasterChefa pravidelně, tak ví, že Terka zabodovalo například ve speciální omáčkové výzvě, ve které připravila tak výbornou rajskou, že se dočkala poklony od porotce Kašpárka.

Terka vystudovala anglistiku, věnuje se překladům a editacím nejrůznějších odborných i laických textů. Volný čas tráví s přáteli, s rodinou, s dobrou knihou, na horách nebo v přírodě. A v kuchyni. Představila se jako svéhlavý samorost a nesnáší, když ji někdo do něčeho tlačí. Také nesnese stereotyp. Miluje psy, moře, černý humor, sarkasmus a kafe po ránu.

V naší galerii se můžete podívat na tři nejlepší amatérské kuchaře tohoto ročníku. Komu z nich budete držet palce?

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy