Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

O smrti Nelsona Mandely se dozvěděli hvězdní hosté na premiéře jeho životopisu: Nadšení a potlesk tak vystřídalo ohromené ticho

O smrti Nelsona Mandely se dozvěděli hvězdní hosté na premiéře jeho životopisu: Nadšení a potlesk tak vystřídalo ohromené ticho
Zdroj: YouTube
+ Další fotografie

Nejenže to byl první černošský prezident Jihoafrické republiky a má Nobelovu cenu za mír, ale jeho odkaz je pro obyvatele JAR daleko důležitější. Zasloužil se (nejen) o ukončení rasové segregace a Nelsona Mandelu (†95) vidí celý svět jako hrdinu.

Mandela zemřel včera, 5. 12., kvůli dlouhodobým komplikacím způsobeným plicní infekcí. Shodou ironie právě tehdy, kdy se v Londýně promítala světová premiéra jeho biografického filmu Mandela: Long walk to freedom. Na velkolepou událost byly pozvány i jeho dcery a vévodkyně Kate s princem Williamem, ti se před začátkem velkolepého snímku bavili o zásluhách jejich otce.

To nikdo ale nevěděl, že v JAR tento velký muž právě umírá. Několik minut před začátkem představení se Mandelovy dcery dozvěděly, že jejich otec zemřel. K uctění jeho památky nechaly film přesto promítat, sklidil obrovský potlesk. Během něho vystoupil na pódium producent filmu Anant Singh a ohromenému publiku sdělil, že Nelson Mandela je po smrti.

Princ William a jeho žena se zprávu dozvěděli krátce před skončením filmu, a to diskrétně od svého poradce. Na ně pak čekala smutná povinnost kondolovat jeho dcerám a vyjádřit veřejně soustrast ihned po skončení velkolepého snímku o jednom z největších mužů 20. století.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy