Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

O rodiče přišly podivně: Po smrti Libušky Šafránkové (†68) zůstala už jen sestra Miroslava

Libuše Šafránková se sestrou Miroslavou.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Tajemná úmrtí

Celé Česko se nyní vzpamatovává ze smrti legendární herečky Libušky Šafránkové (68). Filmová Popelka zemřela ve středu ráno 9. června a z rodiny Šafránkových tak žije už jen mladší sestra Miroslava. O oba rodiče sestry předčasně přišly. 

Oblíbená herečka Libuše Šafránková odešla do hereckého nebe jen dva dny po svých osmašedesátých narozeninách. Z rodiny už zůstala pouze sestra Miroslava (62), která byla také úspěšnou herečkou. Objevila se ve snímcích Robinsonka, Arabela nebo Jak svět přichází o básníky. Nakonec se ale rozhodla z hereckého světa odejít, protože jí to nepřinášelo takové štěstí. Svou starší sestru každopádně vždy plně podporovala.

Tatínek platil za skvělého muzikanta

Jejich tatínek Miroslav Šafránek byl vynikající muzikant, dobře hrál na trubku i harmoniku. Narodil se ve Šlapanicích u Brna, kde také učil celé generace hudebníků. „Neobešla se bez něj žádná tancovačka,” vzpomínal kronikář Josef Kopecký podle webu Aha!. Jenže ve věku pouhých 56 let podlehl otravě krve. Libuška tak velmi brzy přišla o milovaného tatínka.

O maminku se starala do posledních chvil

Podle pamětníků byla maminka Libuška starší (76) tišší a zůstávala více doma. Naopak dcery své rodiče vnímaly jinak. „Naši byli zdraví, temperamentní, velice mladí manželé. Dodnes si pamatuji, jak maminka nechtěla tatínka pustit domů, když se zdržel v noci po zkoušce. Jednou na něj vyházela celý koš domácích vajec,“ vyprávěla před časem Libuška.

Slavná filmová Popelka se o svou maminku starala do posledních chvil a vzala ji dokonce i k sobě do Prahy. Maminka se totiž potýkala s následky těžké dopravní autonehody.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy