Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

O migraci neřekne ani slovo a přijede jen na skok! Angela Merkel radikálně mění plán návštěvy v Česku. Proč?

Angela Merkel se chystá do Česka.
Zdroj: Profimedia.cz
Německá kancléřka Angela Merkel se chystá do Česka. Její program se ale na poslední chvíli změnil, a tak do metropole přijede jenom na skok. Setká se s premiérem Bohuslavem Sobotkou i prezidentem Milošem Zemanem, a o uprchlících nepadne ani slovo.

Angela Merkel měla přijet do Česka na několik dní, její program se ale zúžil jen na pár hodin. „Původně se uvažovalo o delší, možná i více než dvoudenní návštěvě. Teď to však kvůli programu kancléřky vypadá na jeden den. Dojednává se to už dlouho, stojí za tím hlavně premiérův poradce Vladimír Špidla,“ uvedl pro MF Dnes zdroj z Úřadu vlády.

Kancléřka ale do Česka nejede řešit uprchlickou krizi. S premiérem Sobotkou budou mluvit o spolupráci obou zemí například ve vědě, výzkumu a dopravě a také o budoucnosti EU. Měla se setkat i se studenty Karlovy Univerzity, ale k tomu nakonec nedojde.

Na sociálních sítích se svolávají sympatizanti Merkel, ale i její odpůrci. Nesouhlas s uprchlickou krizí se chystá dát najevo Blok proti islamizaci, Alternativa pro Česko i iniciativa Martina Konvičky. „Merkelová je hlavní strůjce současného marasmu západní Evropy a bezvýchodné situace s migrační krizí,“ říká Konvička ve zvacím videu.

Merkel navštíví i vědecké pracoviště v pražských Dejvicích, protože vzniká ve spolupráci s německými odborníky. Svoji cestu zakončí na Pražském hradě, kde povečeří s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Angela Merkel byla naposledy v České republice na jaře 2012. Tehdy se setkala s premiérem Petrem Nečasem a prezidentem Václavem Klausem. Kancléřka má mnoho odpůrců, například v Německu její popularita klesla o 47 %. Za všechno můžou teroristické útoky v Německu, které spáchali imigranti žádající o azyl, kteří se hlásili k Islámskému státu.

Související články

Další články