Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

O 40 kilo lehčí! Jan Řezníček z Ulice se mění před očima

Jan Řezníček před a po proměně.
Zdroj: se souhlasem Hana Ondrušová
Téměř každý den ho vídáte na televizních obrazovkách, jeho známá a usměvavá tvář totiž zdobí oblíbený seriál Ulice. Řeč je o sympatickém Janu Řezníčkovi, který se naplno věnuje nejen seriálovému světu, ale také divadelním prknům.

Pokud sledujete jeho osudy v televizi, pořádně si ho prohlédněte! Za pár týdnů byste jej nemuseli poznat. Honza se rozhodl pro obrovskou změnu a s programem The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan už shodil přes 40 kilogramů. V rozhovoru nám prozradil, jak to dokázal a jaká je jeho cesta za zdravějším životním stylem.

Honzo, rozhodnul jste se pro obrovskou změnu životního stylu. Kdy jste vůbec začal a proč jste k tak razantnímu rozhodnutí dospěl?

S hubnutím jsem začal přesně 14. září 2020, bylo to pondělí. Byla to velká změna a krok, takže mám tento datum v hlavě a jen tak nezmizí. A co mě k tomu vedlo? Prostě jenom chtíč a touha zhubnout, tak, jako je to u většiny. A s tím samozřejmě cítit se dobře, být spokojený sám se sebou. A v neposlední řadě myslím i na zdravotní stránku.

Shodil jste už 40 kilogramů, je nějaká číslovka na váze, ke které míříte? Taková, kdy si řeknete, že jste spokojený?

Přemýšlel jsem nad tím, kolik bych chtěl shodit, ale nějak jsem si sám pro sebe řekl, že pojedu, dokud to půjde. Upřímně jsem nečekal, že těch 40 kg půjde vlastně takhle rychle. Teď mám v hlavě myšlenku, že bych dal padesát a dost. Ale těžko říct, jak to nakonec dopadne.

Hubnete s programem The 1:1 Diet, který je založený na spolupráci s výživovým poradcem. Vzpomenete si na první návštěvu v poradně, jaké byly pocity před?

Na první návštěvu vzpomínám s úsměvem. Byl jsem trochu nervózní, ale nervozita rychle opadla po tom, co jsem poznal svou výživovou poradkyni, Hanu Ondrušovou. Myslím, že jsme si navzájem perfektně sedli a její profesionální přístup je skvělý.

Jak taková spolupráce s výživovým poradcem probíhá a co vám pravidelná sezení dávají?

Pokud by vše bylo za normální situace, spolupráce probíhá standardně tak, že jednou za 7-10 dní dorazím za Hankou do poradny, ta mě zváží a váha ukáže všechny potřebné informace – pokroky, změny, míry. Pak to společně prodiskutujeme, dozvím se, co zlepšit a dostanu další impulsy k tomu se snažit. A samozřejmě si odnáším domů potraviny na dalších 7-10 dní. Bohužel kvůli tomu, co se kolem děje, aktuálně pouze vyzvedávám výrobky, takže ty klasické kontroly, které mě udržují v bdělém stavu a dávají mi určitý monitorovaný přehled o průběhu hubnutí, aktuálně musíme vynechat. I tak se to ale dá všechno zvládnout!

Nastalo na Vaší hubnoucí cestě nějaké zaškobrtnutí? A pokud ano, prožíval jste ho, nebo jste si prostě řekl nevadí, jedeme dál?

Musím říct, i když mě to překvapuje samotného, že k ničemu takovému nedošlo. Vlastně mi tato „uzavřená“ doba celkem pomohla. Jsou zavřené hospody, divadla, kina i další instituce a tím pádem se člověk tolik nepotká s lidmi, se kterými se dřív potkával a samozřejmě i konzumoval nějaký ten alkohol a jídlo. V normálním režimu bych si asi musel odříkat mnohem víc.

Vypadá to, že jste vzorný a pečlivý! Jak tedy Vaše hubnutí probíhá v tuto chvíli? Na čem je založené?

Jídelníček mám nastavený tak, že jím 5krát denně. Tři běžná jídla doplňuji 2 produkty od programu The 1:1 Diet. Navíc mám seznam potravin i s gramáží a výživovými hodnotami, takže mám dokonalý přehled o tom, co můžu jíst a nestane se, že šlápnu vedle.

Jaký je podle Vás největší přínos hubnutí pod dozorem výživového poradce, je něco, co Vás na programu překvapilo?

Jsem rád, že jsem začal hubnout právě s Hankou Ondrušovou, je skvělým parťákem, což vidím jako největší přínos. Nejsem na to sám. Navíc je fajn, že jídla jsou rychlá na přípravu, takže z časového hlediska je to velká výhoda. Navíc je z čeho vybírat, produktů je opravdu hodně, takže si každý najde to své oblíbené. Navíc mě překvapilo, že jsou produkty chuťově dobré, nejčastěji jím polévky a na cesty nemůžu zapomenout na tyčinky. Jsou dobré a praktické při procházkách.

Jídelníček tedy poctivě dodržujete, jak jste na tom se sportem?

Sportoval jsem v podstatě celý život. Dlouho jsem hrál volejbal, jako malý jsem se věnoval karate. Ale vyzkoušel jsem celou řadu sportů. Nejvíc mě ale zaujal tanec, chytil mě a doufám, že do budoucna zase budu mít příležitosti si zatančit – rozhodně ne na vrcholové úrovni, ale alespoň rekreačně. Momentálně hlavně hodně chodím, pohyb je součástí programu The 1:1 Diet, takže mi ho s radostí doporučuje i má výživová poradkyně. Denně se snažím ujít alespoň 10 000 kroků a procházky jsou nedílnou součástí mého dne.

Zvládáte při tom všem a k tomu při vysokém pracovním vytížení také odpočívat a relaxovat?

Odpočívat rozhodně stíhám, obzvlášť teď. Kvůli tomu, že se nesmí do divadel, pracovní nasazení opadlo. Ale to zas přijde! Dříve jsem hrál skoro každý den a do toho točil. To bylo s odpočinkem trošku složitější, takže jsem si na něj musel třeba i měsíc nebo déle počkat. Svou práci si ale užívám a rozhodně netrpím tím, že jí mám někdy hodně.

Národ Vás zná především z televizních obrazovek, poznávají Vás lidé po pěti letech působení v seriálů i na běžné „ulici“? A je nějaká vaše role, na kterou vzpomínáte opravdu rád?

Někteří mě občas poznají, člověk s povoláním herce s tím tak nějak musí počítat. Navíc jsem výrazný typ, myslím, že i po zhubnutí budu typově pořád větší, takže se nebojím, že bych třeba přišel o role. Oblíbenou nebo neoblíbenou roli však nemám, beru to tak, jak to přichází. Především hodně záleží na tom, s kým hraju. Divadlo i točení jsou kolektivní záležitosti, a to mě na tom moc baví.

Co plánujete do dalších měsíců v profesním životě, kde Vás fanoušci budou moci potkat?

Nic nového neplánuji. Snad brzy zase budeme hrát v divadle, v mém případě v divadlech. Takže se těším na své staré role i na to, až zase uvidím diváky v publiku.

Doporučil byste závěrem program lidem, kteří stále váhají nebo hledají tu správnou cestu?

Rozhodně doporučil. The 1:1 Diet není žádné mučení ani nic podobného. Navíc hubnutí probíhá pod odborným dohledem a je to ve výsledku příjemné. Ale samozřejmě to hlavní a důležité je skutečné rozhodnutí ke změně životního stylu a pak už to jde díky programu skoro samo!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy