Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

O 26 let mladší žena Michala Horáčka: Možná první dáma nepostrádá krásu ani eleganci

Kdo je možná první dáma?
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Je Michal Horáček (65) kandidátem, který může na Pražském hradě nahradit Miloše Zemana (73)? O tom rozhodnou voliči již v pátek a sobotu. Pokud by se tak stalo, mělo by Česko novou první dámu. A manželka známého textaře a miliardáře Michaela Hořejší-Horáčková (39) má veškeré předpoklady k tomu, aby tento úřad zastávala se vší noblesou.

Výtvarnice a scénografka Michaela Hořejší-Horáčková se s Michalem Horáčkem měla seznámit už v roce 2008. Vztah byl ale zpočátku tajný a s pravdou ven šla dvojice až po dvou letech, kdy se Horáček rozváděl s exmanželkou Rút.

Lásku stvrdili v roce 2012 sňatkem. Ještě o rok dříve mu však Michaela porodila krásnou dceru Julii. Jejich první setkání proběhlo na Kokoříně při natáčení klipu Jany Kirschner, kterému dělala Hořejší-Horáčková scénografku.

„Naše společná práce a zkoumání vyvrcholilo premiérou KudyKamu, a ten projekt měl takovou intenzitu, že bychom se oba dva těžko smiřovali s tím, že se rozloučíme a už spolu nebudeme pracovat a povídat si. Po premiéře jsem připustila myšlenku na to, že by ten vztah mohl přerůst do jiné sféry," vzpomínala Michaela pro server ona.idnes.cz.

Nakonec se spolu přestěhovali do Horáčkova sídla v Roudnici, kde žijí spokojeně dodnes. Hořejší-Horáčková vystudovala brněnskou JAMU a v práci se jí daří, spolupracuje s českými i zahraničními divadly. Je natolik šarmantní a krásná, má zkušenosti s chováním ve společnosti, že má veškeré předpoklady, aby se stala dobrou první dámou. Voliči o tom rozhodnou už tento pátek a sobotu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy