Nuda ve Wembley: Bezzubí Češi se museli sklonit před Anglií, rozhodl jediný gól

Reprezentace na EURU.
Zdroj: Profimedia
EURO 2020

Čeští fotbalisté na mistrovství Evropy poprvé okusili hořkost porážky. Tu jim připravila Anglie, když jediným gólem v 10. minutě rozhodl Raheem Sterling. Tým kolem trenéra Jaroslava Šilhavého ale prohra mrzet nemusí, protože postup má už jistý. Hrozí mu ale, že narazí na Belgii nebo Nizozemsko.

Do úvodního poločasu lépe vstoupili Angličané. Ti se už ve 12. minutě dostali do vedení poté, co česká obrana zaspala. Nejprve nechala odcentrovat Jacka Grealishe, a pak neubránila ani Raheema Sterlinga, který si na míč naskočil a usměrnil ho za záda brankáře Tomáše Vaclíka.

Facka český národní tým trochu probudila a postupně si vypracoval i pěkné šance, které mohly skončit i gólem. Tomáš Holeš vypálil z dálky jedovatou dělovku, kterou musel vyškrábnout anglický gólman Jordan Pickford.

Srovnat skóre mohl i Tomáš Souček, jeho střela se ale neuchytila, i když se ji snažil tlačit k tyči, jak jen mohl. Rána ale skončila vedle. Ke konci prvního poločasu zase začali kousat Angličané, zejména šance Kanea zaváněla gólem, Vaclík se ale opět potvrdil skvělou formu.

Oživení se nekonalo

Trenér Jaroslav Šilhavý do druhého poločasu vyslal Petra Ševčíka místo Jakuba Jankta. Výraznější oživení ale nepřišlo, a to ani po příchodu Alexe Krále a Adama Hložka na hřiště v 64. minutě. V momentě, kdy odešel do kabin patnáct minut před koncem zápasu i nejlepší střelec reprezentace Patrik Schick, nepřišla už žádná výraznější šance.

Dokonce by se dalo mluvit o nekoukatelné hře, protože dlouhé minuty nepřicházela střela ani na jednu bránu. Jako by se Češi spokojili s porážkou...

Angličané si tak v klidu došli pro výhru 1:0 a první místo ve skupině. Češi měli jistý postup už před zápasem s Anglií a nic na tom nezměnila ani výhra Chorvatska nad Skotskem poměrem 3:1, která Schicka a spol. v tabulce odsunula až na třetí místo.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad