Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nuda v Brně: Cizinci urvali ozdoby z vánočního stromu a hráli s nimi fotbal!

+ Další fotografie
Video
Nešťastný nápad měla trojice turistů ze Španělska. Na brněnském náměstí Svobody si chtěli ve čtvrtek nad ránem zahrát fotbal. Jelikož neměli po ruce míč, urvali velké ozdoby z vánočního stromu. Nejprve si s nimi házeli, potom si s nimi začali i kopat. To už ale dorazila hlídka městské policie, která jejich počínání viděla na bezpečnostních kamerách.

"Nešťastným způsobem se rozhodli svoje fotbalové ambice naplnit ve čtvrtek nad ránem tři mladí Španělé. Při procházce centrem města je totiž zaujaly vánoční ozdoby visící na stromu uprostřed náměstí Svobody," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Když turisté spatřili přijíždějící hlídku, snažili se z největšího náměstí v Brně utéct. To se jim však nepodařilo, a tak si pro policii vymysleli výmluvu jako ze základní školy.

"Strážníkům se snažili namluvit, že ozdoby našli ležet poblíž jednoho stánku, a mysleli si prý, že jsou volně k rozebrání. Poté, co strážníci mladíkům ukázali kameru na jednom z domů, která celé jejich počínání zaznamenala, muži se přiznali a začali se omlouvat," dodal Ghanem s tím, že trojice mladíků dostala pokutu za ničení cizího majetku.

Netušíme, zda jsou ve Španělsku krádeže vánočních ozdob běžnou praxí, ale snad si pomatený trojlístek zapamatuje, že v Česku tohle zkrátka neděláme.

Související články

Další články