Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Novým ministrem kultury by se měl stát Lubomír Zaorálek: Oznámil to Hamáček

Zdroj: Archiv Lubomíra Zaorálka
ministr kultury
Novým kandidátem na ministra kultury za ČSSD je Lubomír Zaorálek. Oficiálně to oznámil předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle Hamáčka je to zkušený politik a úspěšný předseda Poslanecké sněmovny. Ani premiér Andrej Babiš (ANO) v tomto jméně nevidí problém.

Už delší dobu se hodně mluví o tom, kdo bude nový ministr kultury. Prezident Miloš Zeman (74) odvolal po vleklých jednáních s Janem Hamáčkem (ČSSD) i Andrejem Babišem (64) (ANO) ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Původně měl být nástupcem Michal Šmarda, jenže prezident ho do funkce odmítal jmenovat, a tak to Šmarda v pondělí vzdal.

Novým ministrem kultury by se měl stát nakonec Lubomír Zaorálek. Jan Hamáček ve středu oficiálně oznámil, že novým kandidátem za ČSSD je Lubomír Zaorálek. Poslanec a exministr zahraničí je podle jeho slov zkušený politik, úspěšný předseda Poslanecké sněmovny a úspěšný ministr zahraničí.

Ani premiér Andrej Babiš by s novým kandidátem problém neměl, sdělil pro Českou televizi. Nevadí mu ani přes to, že Zaorálek byl jeho velkým kritikem. Protože Babiš řekl, že by se Zaorálkem jakožto s novým ministrem kultury neměl žádný problém, Hamáček očekává, že hned jak Babišovi předá oficiální nominaci, bude odeslána na hrad.

Je dost možné, že jméno Zaorálek by mohlo projít i u prezidenta Miloše Zemana, protože právě Zeman ho v minulé vládě jmenoval do funkce ministra zahraničí.

Související články

Další články