Všechny malé děti chtějí být piloty nebo letuškami. Nosit bezva uniformu, létat po celém světě, tam si užívat žůžo volno a pak se s tím samozřejmě chlubit kamarádům. Takže není divu, že když se nestanete prodavačem chlebíčků, ale pilotem dopravního letadla, vaše chlubení na sociální síti je jen otázkou času.

Vlastně se jen čekalo na to, kdy kdo vynalezne GoPro nebo mobily s předním foťákem.

Na Instagramu jsou teď hitem selfíčka dopravních pilotů, ale zatímco u lidí jsou mohutně populární, protože ti vidí jejich pohledem něco, co sami v životě nezažijí, letecké společnosti z toho dvakrát radostí neskáčou. Piloti totiž mají ve zvyku fotit sebe nebo scenérii před sebou hlavně během přistávání, kdy s kopilotem přebírají ovládání a obecně se tento manévr považuje za náročný. A začínají se bát, že by tahle zábava mohla jednou vést k nějakému neštěstí, protože piloti se plně nesoustředí, ačkoliv cvaknout fotku trvá tři vteřiny.

Už se objevil případ, kdy letecká společnost donutila některé zlobivé piloty zavřít svůj účet. Za nás se jedná o planý poplach, ale zasmějeme se, až se jednou v novinách objeví titulek, že se letadlo roztřískalo o ranvej, protože pilot špulil duckface hned po vysunutí podvozku.

To zase jo.