Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nový typ koronaviru: Situace je vážná, nesmíme však propadnout hysterii, apeluje vědec

Nový typ koronaviru: Situace je vážná, nesmíme však propadnout hysterii, apeluje vědec
Zdroj: Twitter El Universo
odborníci
Britští odborníci varují před novou variantou koronaviru, která se rozšířila v některých částech Anglie. Z mutace sice obavy mají, avšak nový typ by neměl nijak výrazněji ohrožovat na životě, těžší průběh onemocnění by způsobovat neměl. Informoval o tom britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.

Celý svět se musí mít na pozoru před pandemií koronaviru, teď však přišli experti z Velké Británie s varováním. Ve spolupráci s odborníky ze Světové zdravotnické organizace (WHO) provádějí studie a vyvinutý virus nadále zkoumají. "V současné době jsme zaznamenali přes tisíc případů s touto formou koronaviru převážně na jihu Anglie," informoval britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.

Žádná hysterie a unáhlené závěry

Podle výzkumu však nic nenasvědčuje tomu, že by nový typ zhoršoval průběh onemocnění covidu-19. Navíc by proti němu měla být účinná i vakcína. "Je zapotřebí se mít na pozoru. Nesmíme však propadnout hysterii," odkázala se BBC na slova profesora Alana McNallyho z univerzity v Birminghamu.

Lékař Jeremy Farrar však považuje nové zjištění za vážné. "Výzkum musí pokračovat. A my musíme být o krok napřed před samotným virem," uvedl doktor. Ministr Hancock má za to, že nový typ viru vznikl v důsledku rychlejšího rozšíření na jihovýchodě země.

Odborníci teď budou zkoumat hlavně jednotlivé genetické změny nového koronaviru a budou zjišťovat, zda změny nějak zásadně ovlivňují i chování viru. "Je předčasné dělat nějaké závěry o možných dopadech mutace viru, dokud nebude důkladně prozkoumán," řekl v závěru profesor molekulární virologie Jonatham Ball z Nottinghamské univerzity.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy