Je tu nová doba a s ní nový způsob výchovy! Některé matky chodí před svými syny zásadně nahé.

Jules Pomerance (to jméno jsme si nevymysleli) chodí před svými dětmi, dvěma dcerami (10 a 7) a synem (13), zásadně nahá. Do nové „výchovy“ se připojil i její manžel Nigel, se kterým se často nazí přitulí k dětem v posteli.

Matce to připadá naprosto přirozené a je přesvědčena, že nedělá nic špatného. „Nevidím důvod, proč bych před svým synem neměla chodit nahá. Nahota nemá nic společného se sexem. Jako rodina často chodíme nazí kolem domu, a to v dopoledních hodinách,“ líčí rodinné praktiky Pomerance.

Důvod, proč se rodina neobléká, je ten, že Jules chce, aby děti měly realistickou představu o tom, jak lidé vypadají. „Děti vidí jen dokonalé lidi v časopisech. Chci, aby měly reálnou představu o ženském těle,“ dodává.

Psychologové však před tímto trendem varují. Je dost možné, že synové pak budou mít v pozdějším věku sexuální problémy, například se vzrušivostí. „Jako terapeut jsem viděl dospělé muže, kteří spali v posteli s matkou v době jejich dospívání a kteří si teď stěžují na nedostatek sexuální touhy,“ říká psycholog.

„V naší kultuře se nahota považuje za projev sexuality. Proto je lepší, když se dospělí před dětmi zakrývají,“ dodává.