Samovolné odpadnutí pupeční šňůry se začíná šířit všemi porodnicemi světa, matky průkopnice si nenechávají stříhat šňůru a někdy to trvá až deset dní, než odpadne. Porodníci tyto postupy schvalují, je to zdravější nejen pro dítě, ale dokonce i pro jeho pupík, který na rozdíl od stříhání pak vypadá přirozeněji a kůže v jeho okolí je celá neporušená.

Nevýhodou nového porodního trendu je, že matky se musí po celou dobu nosit nejen s dítětem, ale i s jeho placentou a šňůrou, která bývá zabalená do hedvábí. Důležitý je čerstvý přísun vzduchu, jinak to celé začne zavánět a dokonce i uhnívat. Neodstraněná šňůra a placenta ale posilují dětskou imunitu a miminko je pak zdravější, netrpí infekcemi a navíc se samozřejmě klade důraz na pouto dítě – matka.

Matky s neoddělenou pupeční šňůrou zůstávají v péči sestřiček až do jejího odpadnutí, je to proto, že nemocniční personál pomáhá matkám s miminkem a jeho „příslušenstvím“ na toaletě. Přirozené porody s odpadnutím pupeční šňůry jsou tradicí mezi přírodními národy a teď je přebírá celý civilizovaný svět. Takže pokud se chystáte rodit, už víte, jak svému miminku zajistit zdravější život.