Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nový trend na aplikaci TikTok: Mladí si hrají na oběti holocaustu. Vzděláváme veřejnost, hájí se

Nový trend na aplikaci TikTok: Mladí si hrají na oběti holocaustu. Vzděláváme veřejnost, hájí se
Zdroj: eXtra.cz / pixabay
+ Dalších 5 fotografií
sociální síť
Aplikace TikTok je mezi lidmi velmi rozšířená a objevují se tam různé typy videí. Od vtipných tanečků přes skutečné příběhy až po obsah, ze kterého by rozhodně nikdo neměl nijak profitovat nebo si na něm zakládat svůj kanál. Uživatelé sociální sítě TikTok jsou pobouřeni tím, že mladí vytvářejí videa spojená s holocaustem.

Uživatelé TikToku ve videích předstírají, že jsou židovské oběti nacistů, čímž prý chtějí vzdělávat veřejnost. To se přestává líbit většině lidí, kteří TikTok využívají. A nejen ty. Podle kritiků totiž se jen snaží získat dostatek pozornosti a velký počet srdíček. Takové reakce sice dostávají, ale židovská komunita je tak úplně nechválí. A někdo to bere i jako výsměch obětem holocaustu

Mladí ve videu hrají, že jsou v nebi. Na sobě mají buď roztrhané oblečení, či vězeňské uniformy, na nichž mají i žlutou šesticípou hvězdu, kterou museli Židé nosit. Tvář mají nalíčenou tak, aby vypadali bledě, sešle či dokonce mrtvolně. Při videu hraje vybraná hudba starších umělců, nejčastěji však píseň Locked Out of Heaven od Bruna Marse

Tvůrci videí se obhajují tím, že se snaží poučit veřejnost o druhé světové válce a holocaustu. Někteří z nich tvrdí, že jejich předci v koncentračním táboře byli a chtějí jen sdílet jejich příběhy.

Tohle však není jediný druh videí, který po TikToku koluje. Objevuje se tam i takový obsah, který má znázorňovat to, že jsou oběti střelby ve školách, katastrof, atentátů či domácího násilí a znásilnění. Videa jsou pouze v angličtině. V následujícím můžete vidět, že slečna hraje Rachel, která byla obětí dvou chlapců, kteří přišli vystřílet střední školu Columbine, při které zemřelo 13 studentů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy