Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nový Superman je na kluky: Spasitelů na holky už bylo dost, hřímá autor

Zdroj: Warner Bros.
+ Dalších 6 fotografií
Bisexualita

Diverzita už se řeší i v komiksovém světě. Hlavní postava nejnovějšího komiksu o Supermanovi bude totiž bisexuální. Autorem nového kontroverzního příběhu je australský umělec Tom Taylor (42).

Po mnoha desetiletích byli hrdinové z komiksových příběhů heterosexuální. Jenže vše se nyní mění a zveřejněné obrázky z pátého čísla supermanovské komiksové série, která nese název Syn Kal-Ela, ukazují, že hlavní hrdina bude bisexuální. ​Někteří fanoušci si dělají srandu z jeho oblečku, který již dlouhou dobu naznačoval, že bude spíše na kluky.

Nový příběh se bude točit kolem Jonathana Jona Kenta, syna Supermana a reportérky Louis Lane. V příběhu bude vidět, jak Jonathan ukazuje náklonnost svému partnerovi Jayovi Nakamurovi. „Symbol Supermana vždy znamenal naději, pravdu a spravedlnost. Teď se s ním může ztotožnit více lidí,” prozradil umělec Tom Taylor.

Nechtěli dalšího heterosexuálního spasitele

Když poprvé uslyšel Taylor o nabídce, že by mohl vytvořit moderního Supermana, hned se zamyslel, jaký by byl takový superhrdina dnes. „Napadlo mě, že by to byla opravdu promarněná příležitost, kdybychom Clarka Kenta nahradili dalším heterosexuálním bílým spasitelem,” nechal se slyšet.

Nakladatelství se chce v nové sérii přiblížit mladé generaci, a proto se věnuje aktuálním tématům, která nejvíce rezonují ve společnosti. V komiksech se proto objevilo třeba globální oteplování, střelba na střední škole či protesty proti deportacím migrantů.

Související články

Další články