Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Nový seriál z vojenského prostředí 1. mise: Leichtová a Dolanský znovu spolu

TV Prima se pustila do natáčení seriálu z vojenského prostředí, který dostal jméno 1. mise.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
nový seriál

Televize Prima natáčí seriál z vojenského prostředí 1. mise. Novinka se má objevit na obrazovkách už na podzim, a to v hlavním vysílacím čase. Kromě neokoukaných tváří se mohou diváci v hlavních rolích těšit na Marka Němce (40), Pavla Řezníčka (54), Jana Dolanského (43) či Kristýnu Leichtovou (35), pro niž se jedná o první stálý projekt po narození dcer Dorotky (3) a Rozárky (1). Co herci o novém seriálu prozradili?

Seriál 1. mise si klade za cíl zaujmout atraktivitou vojenského prostředí, na které tvůrci v posledních letech zanevřeli. Tvůrci se zaměřili na profesi vojenských lékařů a seriálový příběh se tentokrát rozhodli spojit principem známým z reality show. Seriál totiž sleduje výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Adeptů je dvanáct, k elitní jednotce se však dostanou jen 4 nejlepší.

12 nováčků a 4 ostřílení herci

Nad partou mladých herců drží ochrannou ruku jejich ostřílenější kolegové, konkrétně Pavel Řezníček, Marek Němec a Jan Dolanský, jehož partnerku ztvárnila Kristýna Leichtová.

Dolanský hraje plukovníka Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. „Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni fyzickým i psychologickým testům. Baví mě to, mám na sobě uniformu, vůbec poprvé v životě. A díky seriálu jsem měl možnost si zastřílet,“ prozradil a dodal, že to bylo zajímavé, ale sám by se podobného výcviku účastnit nechtěl.

V seriálu hraje po jeho boku Kristýna Leichtová. „Pro tuto roli jsem byla oslovena s tím, že budu točit s Honzou Dolanským a Markem Němcem. Ráda jsem přijala, je to pro mě záruka, že si zahraji,“ uvedla herečka.

Dolanský a Leichtová - osvědčená dvojka z Ohnivýho kuřete

Kreativní producent Ivan Vodochodský se nechal slyšet, že Leichtovou pro tuto roli oslovili záměrně, protože jim to společně s Dolanským v Ohnivým kuřeti náramně klapalo.

Kromě zmíněných herců dostali v seriálu příležitost Radúz Mácha, Libor Matouš, Radek Melša, Petr Kolman, Ondřej Kubina, Jiří Böhm, Sára Rychlíková, Annette Nesvadbová, Beata Hrnčiříková, Lucie Ducháčková, Zuzana Novotná, Kateřina Zapletalová a další.

Na vzniku seriálu spolupracují i armádní profesionálové a zkušení lékaři z urgentní chirurgie pražských fakultních nemocnic. Diváci se na něj mohou těšit na podzim v hlavním vysílacím čase na TV Prima.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy