Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nový seriál Vražedná Mallorca: Elen Rhys dělala konkurz na hlavní roli v pokročilém stadiu těhotenství

Nový seriál Vražedná Mallorca: Elen Rhys dělala konkurz na hlavní roli v pokročilém stadiu těhotenství
Zdroj: BBC
+ Dalších 8 fotografií
krimi
Každý pátek počínaje 3. červencem v hlavním vysílacím čase nabídne televize Prima divákům nový seriál Vražedná Mallorca. Britská krimisérie z produkce BBC se ve své zemi dočkala velké divácké obliby zřejmě už jen proto, že hlavní postavy jsou si vzájemně naprostými protiklady. Role policistky Mirandy Blake se ujala Elen Rhys, která na konkurz přišla v pokročilém stadiu těhotenství. Ani blížící se porod jí nezabránil roli získat.

Britský krimiseriál Vražedná Mallorca se dostává na české obrazovky. První sérii o deseti epizodách začne televize Prima vysílat 3. července v hlavním vysílacím čase. V seriálu introvertní britská policistka Miranda Blake musí spojit síly s excentrickým německým detektivem Maxem Winterem. Miranda je zvyklá postupovat vždy přesně podle pravidel. Max věří hlavně vlastnímu instinktu a s oficiálním policejním postupem se moc nezdržuje. Miranda bere všechno vážně a Max si naopak nedělá s ničím hlavu.

Elen Rhys

Představitelka Mirandy je na obrazovkách úplně novou tváří, herečka Elen Rhys si v seriálu Vražedná Mallorca vůbec poprvé v životě zahrála hlavní roli. Dosud přitom měla jen menší role v českým divákům neznámých filmech a seriálech.

Než se Elen Rhys vydala na konkurz na hlavní roli, musela zvážit všechna pro a proti. Klady nakonec jasně převažovaly a pro britský deník Cambrian News řekla, že scénář je skvěle napsaný. „Seriál má detektivní, dobrodružné i komediální prvky, nabízí zkrátka vše, co diváky baví. Jsem ráda, že jsem roli získala,“ řekla herečka.

Konkurzu se Elen zúčastnila v pokročilém stadiu těhotenství. „Načasování nebylo nejlepší, konkurz se konal v době, kdy jsem čekala příchod svého syna na svět. Místo toho, abych se dostavila osobně, jsem produkci poslala nahrávku. Bylo těžké kombinovat práci s mateřstvím, ale producenti mi vycházeli se vším vstříc,“ svěřila Rhys alias Miranda.

Julian Looman

Stejně jako Elen Rhys i Julian Looman je pro drtivou většinu televizních diváků zcela neznámým hercem, který v seriálu Vražedná Mallorca dostal svou první velkou příležitost. Na tu čekal od roku 2009, kdy dostudoval herectví, zpěv a tanec na soukromé univerzitě ve Vídni.

Julian se dlouhou dobu věnoval pouze divadlu a před kamerou se poprvé objevil až v roce 2012. Dostal jen malou roli v jedné epizodě nizozemského seriálu Beatrix, Oranje onder Vuur. Ten se velké obliby nedočkal ani ve své zemi, a proto se na české obrazovky nedostal.

Looman a Rhys tvoří před kamerami v rolích dvou zcela odlišných policistů velmi dynamické duo. V zahraničních filmových a seriálových diskuzích se proto Vražedná Mallorca dočkává od diváků vysokého hodnocení a není pochyb o tom, že jde o zajímavou podívanou.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy