Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nový seriál Herec s Janem Cinou: Znovu omílaný odpad, nebo český král roku?

Nový seriál Herec s Janem Cinou: Znovu omílaný odpad, nebo český král roku?
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 6 fotografií
minisérie
První díl očekávané minisérie Herec v hlavní roli s Janem Cinou bude Česká televize vysílat od neděle 11. října. V předpremiéře exkluzivně pustila do iVysílání první díl ze tří a diváci už chrlí své reakce! Mrazivá padesátá léta v Československu zas a znovu vstoupí skrze obrazovku do vašich obýváků.

Být mladý a být herec za hlubokého komunismu u nás: O tom bude třídílný seriál Herec České televize ve zkratce. Janu Cinovi, ústřední postavě Standovi Láníkovi, sekunduje herečka Jenovéfa Boková jako jeho sestra Anežka Láníková. Ve společné domácnosti s Emílií Vášáryovou alias Boženou Hrubou čelí šikaně ze strany komunistického režimu. Ten v jejich domě zastupuje urputný komunista Štěpánský, role se ujal herec Adrian Jastraban, který se snaží rodinu z bytu vyštípat.

Nadějný herec Standa je nucen hrát v budovatelských hrách. Navíc se zařekne, že se postará o rodinu a o to, aby je už nikdo nespojoval s bývalým fašistickým režimem. Jeho matka měla totiž údajně poměr s jedním z nacistických pohlavárů.

„Režisér Peter Bebjak se této třaskavé látky zmocnil s obrovskou suverénností a Herec překračuje jakákoli česká omezující měřítka,“ komentuje uživatele Disk na webu Česko-Slovenské filmové databáze.

O komunismu už po sté

Drama o dobách, na které lidé neradi vzpomínají, je tu poněkolikáté. Otázkou je, jestli snímek Herec nabízí něco nového, co už jsme neviděli ve filmech jako Občanský průkaz, Pelíšky nebo nejnovější film Ve stínu s Ivanem Trojanem. Zmiňuje to i divák s přezdívkou baddass01 z webu ČSFD. Podle něj se „oslík veřejných peněz“ otřásl jen proto, aby opět vzniklo něco o době před 70 lety o „zlých levičácích“.

Jestli bude minisérie Herec „jasným českým králem letošního roku, nebo odpadem“, budou moci diváci ověřit tři neděle po sobě na ČT1 Rozhodně se ale připravte na mrazivý konec.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy