Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nový rekord v denním nárůstu nakažených: V úterý přibylo 4457 pozitivních případů

Nový rekord v denním nárůstu nakažených: V úterý přibylo 4457 pozitivních případů
Zdroj: Profimeda.cz
+ Další 3 fotografie
covid-19
Od začátku pandemie eviduje ministerstvo zdravotnictví nový rekord v denním nárůstu nakažených. V úterý přibylo 4457, což je oproti posledním týdnům velký skok. A nepřibývá jen počet nakažených, se šířícím se koronavirem přibývají i hospitalizovaní pacienti.

Od začátku pandemie, která vypukla na jaře, se nakazilo přes 90 000 lidí, z nichž se už 48 788 vyléčilo. V současné době je 40 440 nakažených, většina z nich má mírný průběh onemocnění covid-19. Kromě rekordního nárůstu nakažených, kdy v úterý přibylo 4457 nových aktivních případů, přibývají také hospitalizovaní. Ještě před dvěma týdny nedosahovalo číslo ani na 800, nyní jich je 1387. V souvislosti s koronavirem už zemřelo 794 lidí.

Do úterý byl nejvyšší denní nárůst nakažených zaznamenán 2. října, kdy přibylo 3794, tentokrát se rekord posunul o téměř 700 dalších případů. Vše vyplývá z dat ministerstva zdravotnictví.

Nakažených je víc i přes vydaná opatření

Nová opatření vydaná ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou zřejmě zatím nezabírají. V pondělí byl vyhlášen nouzový stav a byly výrazně omezeny všechny společenské aktivity, od chození do hospod až po velká sportovní utkání. Nakažení i tak dále přibývají a naskakují i nové rekordy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy