Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

NOVÝ PODIVNÝ TREND: Matky svým dcerám pořádají oslavy první menstruace!

NOVÝ PODIVNÝ TREND: Matky svým dcerám pořádají oslavy první menstruace!
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 8 fotografií
oslava periody
Zdá se, že matky přicházejí každou chvíli s novým trendem. Tento ale opravdu stojí za to. Svým dcerám pořádají oslavy první periody, které jsou kolikrát honosnější než oslavy narozeninové. Dívky tak za své první krvácení dostanou dort, dárky a samozřejmě nutnou počáteční výbavu. Šílené matky tyto oslavy dokonce i zveřejňují na sociálních sítích.

Menstruace dokáže většinu žen pořádně potrápit. Nejen, že v tyto dny se obvykle nálady mění jako počasí v dubnu, ale s periodou souvisí i velmi nepříjemné bolesti v podbřišku. Přesně to, na co většina dospělých žen nadává, nyní začaly šílené matky se svými dcerami oslavovat.

Některé matky oslavu první menstruace své dcery pojmou jako každou jinou oslavu, upečou dort, předají dceři dárky a případně i výbavu, kterou bude dívka nyní potřebovat. Jiné matky však upřednostňují pojetí oslavy jako rituálu, kterým své dceři chtějí předat kladný vztah k periodě. Podobné rituály dokonce probíhají i pro dospělé ženy, které své dny nenávidí a chtějí se zbavit negativního vztahu k nim. Rituál zvaný Menarché se provádí i tady v Česku a za účast na něm jsou některé ženy schopny zaplatit i přes 500 korun.

Na těchto oslavách ženy dokonce své dcery, které obvykle nebývají z první periody zrovna nadšené, podporují velmi zajímavými výroky. Dívky se tak například dozvídají, že muži by nezvládli několik dní krvácet a nezemřít. Tyto oslavy jsou většinou pořádány feministkami a to se v nich i odráží. Některé dívky totiž kromě základních potřeb dostávají i menstruační deníčky, obrázky vaječníků, které si mohou pověsit na zeď, a také knížky, které je mají dovést ke kladnému postoji k periodě.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy