Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Nový ministr zdravotnictví Arenberger: Za manželku má finalistku Miss Československo

Arenbergerova žena se zúčastnila Miss Československo.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Miss 1989
Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena. To nejspíš platí i v případě nově nastupujícího ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (62). Jeho životní oporou je totiž krásná a chytrá Monika Arenbergerová (50), která stejně jako její manžel pracuje v oboru dermatologie a venerologie. Ještě předtím, než se stala přední českou specialistkou na kožní nádory, si ale krátce vyzkoušela kariéru modelky. Nevedla si přitom vůbec špatně, při svém prvním a jediném pokusu se v roce 1989 dostala až do finále Miss Československa.

Monika Arenbergová, za svobodna Raisová, byla dle svých slov velice soutěživé dítě. Už když byla na základní škole, účastnila se různých vědeckých olympiád, během kterých prokazovala svou inteligenci. Soutěživost ji ale nakrátko přivedla ke kariéře modelky.

"Když se v roce 1989 obnovila Miss Československa, tehdy mi bylo osmnáct a chodila jsem do čtvrtého ročníku střední školy, jsem si řekla, že to zkusím," vypráví Arenbergerová v pořadu ČT Mistři medicíny. Po úspěchu v pražském kole, kde skončila druhá, odjela na finále v Ostravě. V něm sice neuspěla, titul Miss Československa získala Ivana Christová, přesto si Arenbergerová zkušenosti váží.

"V původní porotě tenkrát figurovali samí geniální lidé, jako byl Miloš Kopecký, Rudolf Křesťan, byla to zábava. Já jsem se tehdy hlásila na medicínu a pan Křesťan mi na jevišti řekl: Žádné zaječí úmysly, slečno, je lepší být hezkou doktorkou než chytrou modelkou," vzpomínala v rozhovoru pro iDnes na slova známého spisovatele, která si vzala k srdci. Kariéru modelky definitivně opustila.

V Berlíně jí chyběl partner

Arenbergerová v roce 1996 dokončila studium medicíny na Karlově univerzitě a začala si dělat postgraduál na biochemii, kde měla poprvé možnost pracovat s melanomem. Zároveň dostala nabídku na dermatologickou stáž v Berlíně, kterou v roce 1998 bez váhání přijala. Tam také poznala svého současného manžela Petra Arenbergera. V Berlíně působila jako odborná asistentka na Kožní klinice na Svobodné univerzitě až do roku 2002.

Tehdy už byl vztah na dálku pro oba zamilované partnery nepříjemný. Proto bylo logické, že se společně vrátí do Čech. Arenbergerová tak začala pracovat na dermatologicko-venerologické klinice na Vinohradech. V pražské nemocnici pracuje dodnes a věnuje se dermatoonkologii a dermatochirurgii. Zároveň vyučuje na Lékařské fakultě UK.

V současnosti patří Arenbergerová mezi uznávané české specialisty v oblasti prevence a léčby kožních nádorů, melanomů. S manželem Petrem, který nyní nově obsadí post ministra zdravotnictví, vychovává dvě dcery Simonu a Nicol.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy