Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Nový ministr zdravotnictví Arenberger: Odborník zhodnotil první tiskovku a řekl, proč si ho Babiš vybral

Ministr zdravotnictví Arenberger: Odborník zhodnotil první tiskovku a řekl, proč si ho Babiš vybral
Zdroj: Profimedia
Ministr zdravotnictví
Za koncem ministra zdravotnictví Jana Blatného nejsou osobní neshody s Andrejem Babišem, ale chytrý marketingový tah. Alespoň to tak vidí novinář a bývalý mluvčí zdravotnického resortu Tomáš Cikrt (51). Podle něj byl Blatný spojený s tím nejhorším obdobím, kdy Česko sužoval koronavirus. Nyní je ale Česko z nejhoršího téměř venku, a tak Babiš před volbami potřebuje změnit image, k čemuž mu má dopomoct nový šéf zdravotnictví Petr Arenberger. "Je komunikačně chytré vyměnit ministra a nasadit tam ctěného profesora, zkušeného manažera a výborného komunikátora, kterým bezpochyby Arenberger je," komentuje Cikrt ministerskou rošádu pro eXtra.cz.

Miloš Zeman (76) dnes na návrh Andreje Babiše (66) odvolal Jana Blatného z postu ministra zdravotnictví. Premiér krátce nato představil na tiskové konferenci nového šéfa resortu, kterým bude nyní bývalý ředitel vinohradské nemocnice Petr Arenberger. "Jeho první vystoupení na tiskové konferenci bylo velice suverénní a zároveň komunikačně přirozené, plynulé. Myslím si, že mu to šlo velmi pěkně," zhodnotil vystoupení pro eXtra.cz novinář Tomáš Cikrt

Právě Arenbergerovy komunikační schopnosti jsou podle bývalého mluvčího ministerstva zdravotnictví to, proč ho Babiš jmenoval Blatného nástupcem. "Epidemie se dostala pod kontrolu, nyní bude stoupat počet očkovaných, nastane jaro, lidé se budou usmívat a premiér strašně moc potřebuje, aby lidé zapomněli všechno to špatné, co je spojeno s epidemií a lockdowny," vysvětluje Cikrt a dodává, že Blatný navždy zůstane spojený s nejničivější vlnou koronaviru.

Je otevřený jednání o Sputniku

"Vyměnit ministra, nasadit tam ctěného profesora, zkušeného manažera a výborného komunikátora, kterým bezpochyby Arenberger je, považuji za mazaný marketingový tah premiéra," říká Cikrt a zároveň upozorňuje, že tím Babiš vyhoví i prezidentovi, kterému se nelíbil Blatného odmítavý postoj směrem k ruské vakcíně Sputnik V.

"Arenberger totiž už dopředu deklaroval, že je ochoten se podívat, co je možné dělat se Sputnikem a podobně. To je ale vedlejší efekt, ten nejpodstatnější je, že premiér směrem k veřejnosti chce nastavit vlídnější tvář a v podstatě zahajuje kampaň před volbami," poukazuje bývalý mluvčí.

Cikrt si zároveň nemyslí, že by se Arenberger musel v úřadu rozkoukávat, jako tomu bylo v případě Blatného. "Arenberger není neznámý profesor z Brna. Je pevně zakotven v pražských strukturách, a to společensky i medicínsky. Je to člověk, který dlouhodobě komunikuje s novináři, a to velmi dobře, navíc to umí. Není to člověk, který by se musel rozkoukávat na ministerstvu," vysvětluje Cikrt a dodává, že opozice tak bude muset před volbami vytáhnout velice výrazného kandidáta na post ministra zdravotnictví.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy