Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Nový lesní bar na Blanensku: Nikdo vás nekontroluje, kolik toho sníte a vypijete

Nový lesní bar na Blanensku: Nikdo vás nekontroluje, kolik toho sníte a vypijete
Zdroj: EVC Švýcárna
V Moravském krasu otevřeli v sobotu lesní bar. Jenže tento bar není ledajaký. Můžete tam vypít a sníst, cokoli chcete, a nikdo nepočítá, kolik jste vlastně utratili. Že to nemůže fungovat? Lesní bar je totiž založen na poctivosti lidí.

Lesní bar je v Moravském krasu raritou. Vznikl u Švýcárny v Josefovském údolí nedaleko Adamova na Blanensku Jeden takový bar už v Česku funguje, najdete ho na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. A ten má úspěch.

Lesní bar je velmi zvláštní, každý se v něm totiž může najíst a napít a jeho útratu nikdo nekontroluje. Majiteli tam pak necháte peníze, nebo mu je pošlete na účet. Někteří jsou ale ohledně jeho fungování skeptičtí. "Lidé říkají, že lesní bar může fungovat jen na místech ležících nad určitou nadmořskou výškou. My bychom rádi dokázali, že to tak není," řekl portálu iDnes.cz šéf Ekologického volnočasového centra Švýcárna Robert Kubáň.

Lesní bar se budoval od loňského podzimu a nadšenci na něm strávili 700 hodin. Díky nim vznikly v lese stolky s posezením, kameniště, bylinková zahrádka, kde si každý může natrhat byliny do čaje, a boudy na dobroty.

Chlazené nápoje si navíc můžete vytáhnout sami z potoka. V lesním baru najdete i lékárničku, knihovničku a také si tam můžete nabít váš mobilní telefon. Jak dlouho lesní bar vydrží, je otázkou. Nadšenci ze Švýcárny ale věří, že se jim bar v lese osvědčí. Určitě má svoje kouzlo a každý ho rád navštíví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy