Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Nový kriminální seriál Místo zločinu Ostrava: Hvězdné obsazení a nadupaný děj

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 7 fotografií
Seriál
Už v pondělí na obrazovkách České televize startuje nový kriminální seriál Místo zločinu Ostrava. Na diváky čeká hvězdné obsazení a příběhy plné záludných kriminálních zápletek, které jsou inspirované skutečnými případy ostravské policie.

Hned ze začátku roku si Česká televize pro své diváky připravila milé překvapení, a to v podání nového kriminálního seriálu Místo zločinu Ostrava Detektivku měli na starosti hned tři režiséři - Dan Wlodarczyk, Jan Hřebejk a Jiří Chlumský. Už jen z toho můžeme soudit, že se nebude jednat o nějaký béčkový seriál.

Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let. Premiérový díl poběží v pondělí 6. ledna od 20:05 na obrazovkách České televize.

Děj seriálu

Hlavními motivy seriálu jsou samozřejmě zločiny, jež se kriminalisté pokoušejí vyřešit. V čele seriálu se objevují dvě hlavní postavy - Ema a Honza. Ema je přizvána, aby jako specialista na komunikaci s nezletilou mládeží pomohla s vyšetřováním zmizení dívky. I za jejího velkého přispění je případ úspěšně vyřešen. Ředitel krajské kriminálky ji ale odmítne přijmout.

Ema se tedy rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty. K velkému údivu svých budoucích kolegů výběrové řízení vyhraje. Jediný vážný kandidát Honza totiž začíná být vyšetřován za postřelení únosce. Obtížná role matky a práce v oddělení vražd Emě připraví těžký začátek. Honza je jedním z těch, kteří novou šéfovou berou od začátku s rezervou. Nevadí mu, že ho přeskočil někdo jiný, ale že je to někdo, kdo na tu práci podle něj nemá.

Při vyšetřování dalších případů se z nich stane dvojice, která se doplňuje nejen profesionálně, ale postupem času v sobě nachází možná víc než kolegiální náklonnost.

Hlavní postavy a hvězdné obsazení

Do role Emy byla obsazena herečka Pavla Beretová Je přímočará a racionální, protože ženám se v této profesi vyčítá, že všechno řeší emocemi. Šéfka ostravských kriminalistů je soutěživá, ale zároveň i velmi empatická. Hodně věří ve své zkušenosti, ale ještě více své intuici, v čemž je až trochu dobrodruh.

Role Honzy se ujal herec Stanislav Majer Ve službě si bere vše osobně a neúspěchy považuje za své osobní selhání. Je výbušný, náladový, chytrý, zkušený a především přímý.

Představitelem další podstatné role je herec Karel Dobrý Představí se nám jako drsný policajt Richard Lukeš. Zkušenost je jeho silnou stránkou a on to dobře ví. Nějakou empatii v sobě jistě má, ale zřejmě ji považuje za slabost.

V seriálu uvidíme i Pavla Kříže v roli ředitele ostravské kriminálky Leoše Kubelíka. Plukovník je ukázněný, výkonný, s velkými ambicemi, které přesahují jeho město. Inteligentní, zkušený, ale těžko uchopitelný a také dost záludný.

Krom těchto postav uvidíme v seriálu například Štěpána Kozuba, Marka Taclíka nebo Romana Vojtka

Podívejte se do fotogalerie na ukázky ze seriálu.

Související články

Další články